“Dünya Güreş Şampiyonası Çorum’a çok şey katacak”

Hitit Üniversitesi’nin evsahipliğinde 24-29 Ekim 2016 tarihlerinde Çorum’da düzenlenecek olan 12. Üniversitelerarası Dünya Güreş Şampiyonası ön hazırlıkları için Çorum’a gelen organizasyon heyeti, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’yü makamında ziyaret etti.

Spor 26.10.2015, 00:11 25.10.2015, 22:14
647
“Dünya Güreş Şampiyonası Çorum’a çok şey katacak”

Ziyaret heyetinde, Üniversite Sporları Federasyon Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, Organizasyon Komitesi Başkanı Paula Pedriera, Dünya Üniversite Sporları Federasyonu Teknik Delegesi İbrahim Cicioğlu, Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Genel Sekreteri Erdoğan Çelebi ve Hitit Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu (BESYO) Müdürü Doç.Dr. Faruk Yamaner yer aldı.
Heyette yer alan Türkiye Üniversite Sporları Federasyon Başkanı Prof. Dr. Kemal Tamer, Çorum’un güreş kenti olduğunu ve dünya şampiyonasının Çorum’a çok yakışacağını söyledi.
Belediye Başkanı Muzaffer Külcü ise, Çorum'un son yıllarda yapılan çalışmalarla Türkiye'nin örnek illeri arasında yer aldığını ifade ederken, “2016’da yılında yapılacak 12. Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonası Çorum'a çok şey katacak. Çorum'da bu şampiyonaya hakkıyla ev sahipliği yapacaktır. Bundan öne yapılan sportif ve kültürel organizasyonları başarıyla tamamladık” dedi.
(Hüseyin AŞKIN)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@