‘Daha iyi olacağız'

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Yusuf Tokuş, Niğde Belediyespor'un 1-0 üstünlüğü ile sona eren ilk hazırlık maçını değerlendirdi.

‘Daha iyi olacağız'

Çorum Belediyespor Teknik Direktörü Yusuf Tokuş, Niğde Belediyespor'un 1-0 üstünlüğü ile sona eren ilk hazırlık maçını değerlendirdi.

04 Ağustos 2017 Cuma 22:22
‘Daha iyi olacağız'

Niğde Belediyespor ile oynanan ilk hazırlık maçında futbolcuların ortaya koyduğu futboldan memnun olduğunu söyleyen 46 yaşındaki genç teknik adam, ilk 30 dakikalık bölümde üstün olan tarafın kendilerinin olduğunu söyledi. İlk hazırlık maçı olmasına rağmen oynanan futbol gelecek açısından oldukça umut verici olduğunun da altını çizen teknik direktör Yusuf Tokuş, " Niğde maçı bizim ilk hazırlık maçımızdı. Zamanla daha iyi olacağız, daha iyi bir takım izlettireceğiz. Niğde Belediyespor maçı bazı eksiklikleri görmemiz açısından önemliydi. Bu maçta oyun olarak belirli bölümlerde çok güzel hareketler oldu. Maçın başında özellikle de ilk 30 dakikalık bölümde istediğim performansı elde ettik. İlk yarıda sahaya çıkardığımız 11'de zaman zaman düşüşler oldu. İkinci yarıdaki takımımız ise daha iyi mücadele etti ve rakibe neredeyse hiç pozisyon vermedi. Buna karşılık kendi girdiğimiz net gol pozisyonlarımız vardı. Futbolda her zaman şu var, hazırlık maçı ya da lig maçı fark etmiyor. Önemli olan girdiğiniz pozisyonları gole çevirebilmek. Biz de bundan sonra oynayacağımız maçlarda eksikliklerimizi görüp lige en iyi şekilde girmek istiyoruz. Pazar günü yine 2. Lig takımlarından İnegölspor ile oynayacağız. Bu maçta takımın daha derli toplu olacağını düşünüyorum. Tek amacımız lige en iyi şekilde girebilmek, bunun için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi. (Rıfat KARA)