Çorum’un en hızlıları belli oldu

Atletizm İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “Çorum’un En Hızlısı Yarışmaları” sona erdi. 5 kategoride gerçekleşen yarışlar sonunda ilk 3’e giren minik atletler Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda Çorum’u temsil etmeye hak kazandılar.

Spor 18.04.2019, 20:49
973
Çorum’un en hızlıları belli oldu

Türkiye Atletizm Federasyonu İl Temsilciliği’nin 2019 yılı faaliyet programında yer alan “Çorum’un En Hızlı Yarışmaları” dün TOKİ Atletizm Sahası’nda 133 sporcunun katılımı ile gerçekleşti. 2005-2006-2007-2008 ve 2009 doğumlular olmak üzere 5 kategoride gerçekleşen yarışlar sonunda dereceye giren sporcular ve okulları şu şekilde oluştu.

2005 kız 80 metre: 1.Habibe Nur Sakancı (Merkez YBO), 2.Nisanur Ercem (TOKİ Şehit Şükrü Özyol Ortaokulu), 3.Buse Çetin (Mustafa Kemal Ortaokulu).

2006 kız 80 metre: 1.Sudenaz Koçak (Mustafa Kemal), 2.Kevser Turan (Şehit Ali Karslı Ortaokulu), 3.Zeynep Cintaş (23 Nisan Ortaokulu).

2007 kız 60 metre: 1.Buse Bekmezci (Şehit Ali Karslı Ortaokulu), 2.Begüm Uysal (Mustafa Kemal Ortaokulu), 3.Nisa Yağmur Günaydın (TOKİ Şehit Şükrü Özyol Ortaokulu).

2008 kız 60 metre: 1.Irmak Anar (Bahçelievler Ortaokulu), 2.Zehra Sertaş (Karşıyaka Ortaokulu), 3.Fadime Naz Karakuç (Gazipaşa Ortaokulu).

2009 kız 60 metre: 1.Müberra Kart (Kınık Ortaokulu), 2.Sudenaz Durmuş (Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu), 3.Ada Karataş (Bahçelievler Ortaokulu).

2005 erkek 80 metre: 1.Efe Çiçek (TED Koleji), 2.Furkan Demirci (TOKİ Şehit Şükrü Özyol Ortaokulu), 3.Yiğit Kaan Selçuk (TED Koleji).

2006 erkek 60 metre: 1.Ahmet Kaan Üstünay (TED Koleji), 2.Bora Yılmaz (Gazipaşa Ortaokulu), 3.İlker Çıkrık (TOKİ Şehit Şükrü Özyol Ortaokulu).

2007 erkek 60 metre: 1.Yiğitcan Sarı (Salim Akaydın Ortaokulu), 2.Eyüphan Eker (Yavuz Sultan Selim Ortaokulu), 3.Ermihan Ağca (Mustafa Kemal Ortaokulu).

2008 erkek 60 metre: 1.Rahman Tercan (Yavuz Sultan Selim Ortaokulu), 2.Kazım Berk Hoşgör (23 Nisan Ortaokulu), 3.Ali Emir Ceyhan (Yıldırım Beyazıt İmam Hatip Ortaokulu).

2009 erkek 60 metre: 1.Mert Güzel (Merkez YBO), 2.Kaan Alagözyaylası (Bahçelievler İlkokulu), 3.Talha Efe Kaya (Merkez YBO).

Kategorilerinde dereceye giren sporcular Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından belirlenecek bir tarihte Ankara’da düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonası’nda Çorum’u temsil etmeye hak kazandılar.

(Rıfat KARA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
18°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:54
Güneş 06:19
Öğle 12:39
İkindi 16:05
Akşam 18:48
Yatsı 20:08

Gelişmelerden Haberdar Olun

@