Çorumlu kulaçlar, Türkiye Şampiyonası için vize aldı

Kastamonu’da düzenlenen ANALİG Yüzme Yarı Final Müsabakalarında Samsun ve Giresun’un ardından üçüncü olan Çorum Yüzme Takımı, 21-23 Nisan tarihlerinde Mersin’de yapılacak olan Türkiye Şampiyonası Finallerine katılma hakkı kazanıp büyük bir başarıya imza attı.

Spor 19.03.2014, 21:47 19.03.2014, 21:48
917
Çorumlu kulaçlar, Türkiye Şampiyonası için vize aldı

Kastamonu’da düzenlenen Anadolu Yıldızları (ANALİG) Yüzme Yarı Final Müsabakalarına katılan Çorum Yüzme Karması, Türkiye Şampiyonası Finallerine katılma hakkı elde etti.

Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından olimpiyatlara hazırlık amacıyla yurt genelinde olimpik branşlarda ANALİG adı altında düzenlenen Anadolu Yıldızları Ligi’nde yüzme yarı final müsabakaları Kastamonu’da yapıldı. Müsabakalara, Çorum’un yanı sıra Trabzon, Samsun, Giresun, Ordu, Düzce, Sinop, Bolu, Ardahan, Erzurum ve evsahibi Kastamonu katıldı.

Yaklaşık 1 ay önce Samsun’da düzenlenen ANALİG Grup Birinciliği’nde ikinci olarak yarı finallere katılma hakkı kazanan Çorum Yüzme Takımı, Kastamonu’da başarılı sonuçlar aldı. 12 il arasında Samsun ve Giresun’un ardından üçüncülüğü elde eden Çorum Yüzme Takımı, 21-23 Nisan tarihlerinde Mersin’de düzenlenecek ANALİG Türkiye Şampiyonası Finallerine katılma hakkı elde etti.

Çorumlu yüzücüler, Kastamonu’da ferdi olarak da büyük başarılar elde etti. Melike İpek 50 ve 100 metre sırt sitillerinde birinciliği alırken, Ceren Özkurt, Doğa Yağmur Yılmaz, Neval Tütüncüoğlu ve Beliz Güçlü serbest, kurbağa, ferdi karışık ve bayrak yarışmalarında ikincilik ve üçüncülükler elde etti.

Çorum Yüzme Takımı’nın, İl Temsilcisi Davut Üstünay, antrenörler Erdal Uğur ve Gürsel Gürbüz nezaretinde elde ettiği başarı, diğer illerin antrenörleri tarafından takdirle karşılandı.

Yüzme İl Temsilcisi Davut Üstünay, yüzme sporunun Çorum’da her geçen gün gelişim kaydettiğini belirtirken, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer’in büyük desteklerini gördüklerini dile getirdi.
(Bülent USLU)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
Namaz Vakti 30 Kasım 2020
İmsak 06:06
Güneş 07:36
Öğle 12:34
İkindi 15:00
Akşam 17:21
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@