Çorum’dan iki atlet finallere koştu

Cumartesi günü Fuar Alanı Koşu Pistinde düzenlenen Grup Birinciliği’ne 8 ilden 200 atlet katılırken, Çorum’u 12 atlet temsil etti. Çorumlu sporculardan Sıla Naz Şen 2000 metrede ikinci, Salih Anaç ise 1500 metrede üçüncü olup Aydın’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı.

Spor 20.03.2017, 00:23 20.03.2017, 00:24
2371
Çorum’dan iki atlet finallere koştu

Atletizm Federasyonu’nun 2017 faaliyet programında yer alan Atletizm Geliştirme Projesi Grup Birinciliği Cumartesi günü Çorum’da yapıldı.

Fuar Alanı Koşu Pisti’nde yapılan grup birinciliğine 8 ilden 200 sporcu katılırken, Çorum’u 12 sporcu temsil etti. 2005-2006 ve 2003-2004 (kız-erkek) doğumlu sporcuların 4 kategoride yarıştığı Atletizm Geliştirme Projesi Grup Birinciliği’nde, takım halinde ilk 3’e giren iller ve ferdi olarak ilk 3’e giren sporcular 22 Nisan’da Aydın’da yapılacak Türkiye Şampiyonası’nda mücadele edecek.

Çorum’u temsil eden sporculardan, Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu’ndan Salih Anaç 2005-2006 doğumlular 1500 metre kategorisinde 5.45’lik derecesi ile üçüncü olurken, kızlarda 2003-2004 doğumlular 2000 metre kategorisinde Gazipaşa Ortaokulu’ndan Sıla Naz Şen ise 7.50’lik derecesi ile ikinci olarak Türkiye Şampiyonası’nda Çorum’u temsil etmeye hak kazandı. 

Çorum’da yapılan grup müsabakalarında dereceye giren iller ve puanları şu şekilde oluştu: 2003-2004 Kızlar 2000 metre: 1.Yozgat (16), 2.Samsun (18), 3.Tokat (26). 2005-2006 kızlar 1500 metre: 1.Yozgat (9), 2.Tokat (21), 3.Ordu (26). 2003-2004 Erkekler 2000 metre: 1.Tokat (11), 2.Samsun (19), 3.Sinop (28). 2005-2006 Erkekler 1500 metre: 1.Tokat (12), 2.Samsun (24), 3.Ordu (29).

Ferdi müsabakalar sonunda kategorilerinde dereceye giren sporcular ise şu şunlar:

 2003-2004 Kızlar 2000 metre: 1.Eda Nur Sargın (Yozgat). 2.Sıla Naz Şen (Çorum), 3.Rabia Şahin (Samsun). 2005-2006 kızlar 1500 metre: 1.Dilber Demir (Yozgat), 2.Gamze Yılmaz (Tokat). 3.Aleyna Demir (Yozgat). 2003-2004 Erkekler 2000 metre: 1.İhsan Çavuş (Samsun), 2.Ali Doğan (Tokat), 3.İsa Karabaş (Sinop). 2005-2006 Erkekler 1500 metre: 1.Emirhan Karadeniz (Tokat), 2.M.Can Orta (Ordu), 3.Salih Anaç (Çorum).

(Rıfat KARA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
açık
banner303
Namaz Vakti 14 Temmuz 2020
İmsak 03:21
Güneş 05:14
Öğle 12:51
İkindi 16:48
Akşam 20:18
Yatsı 22:03
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 32 66
2. Trabzonspor 32 62
3. Sivasspor 32 57
4. Beşiktaş 32 56
5. Galatasaray 32 52
6. Alanyaspor 32 51
7. Fenerbahçe 32 50
8. Gaziantep FK 32 42
9. Antalyaspor 32 41
10. Göztepe 32 39
11. Kasımpaşa 32 39
12. Gençlerbirliği 32 36
13. Denizlispor 32 35
14. Konyaspor 32 33
15. Malatyaspor 32 32
16. Çaykur Rizespor 32 32
17. Kayserispor 32 32
18. Ankaragücü 32 29
Takımlar O P
1. Hatayspor 33 63
2. Erzurum BB 33 59
3. Adana Demirspor 33 58
4. Akhisar Bld.Spor 33 57
5. Bursaspor 33 56
6. Fatih Karagümrük 33 53
7. Altay 33 51
8. Keçiörengücü 33 47
9. Ümraniye 33 44
10. Giresunspor 33 44
11. Menemen Belediyespor 33 43
12. İstanbulspor 33 40
13. Balıkesirspor 33 38
14. Altınordu 33 36
15. Boluspor 33 30
16. Osmanlıspor 33 27
17. Adanaspor 33 21
18. Eskişehirspor 33 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 35 72
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 35 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 35 55
7. Sheffield United 35 54
8. Tottenham 35 52
9. Arsenal 35 50
10. Burnley 35 50
11. Everton 35 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 35 42
15. Brighton 35 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Bournemouth 35 31
19. Aston Villa 35 30
20. Norwich City 35 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 35 80
2. Barcelona 36 79
3. Atletico Madrid 36 66
4. Sevilla 36 66
5. Villarreal 36 57
6. Getafe 36 54
7. Real Sociedad 36 54
8. Athletic Bilbao 36 51
9. Valencia 36 50
10. Granada 35 50
11. Osasuna 36 48
12. Levante 36 43
13. Real Betis 36 41
14. Real Valladolid 36 39
15. Eibar 36 39
16. Celta de Vigo 36 36
17. Deportivo Alaves 36 36
18. Leganés 36 32
19. Mallorca 36 32
20. Espanyol 36 24

Gelişmelerden Haberdar Olun

@