“Çorum güreşte altın yılını yaşadı

Güreş İl Temsilcisi, Çorum Belediyespor Yönetim Kurulu Üyesi ve Güreş Koordinatörü Hüseyin Teke, Çorum güreşinin 2013 yılını değerlendirdi.

Spor 10.01.2014, 00:22 10.01.2014, 00:22
585
“Çorum güreşte altın yılını yaşadı
2013 yılının Çorum güreşi açısından adeta altın bir yıl yaşadığını vurgulayan Hüseyin Teke, “Çorum güreşi, Türkiye’de adından hızla söz ettiriyor. Alınan başarılı sonuçlar, tüm Çorumluların göğsünü kabartıyor. Çorum, güreşte, gelecek yıllarda ülkemizde adından en çok söz ettiren illerden olacak” dedi.
2013 yılında Çorumlu güreşçilerin sayısız başarılar elde ettiğinin altını çizen Güreş İl Temsilcisi Hüseyin Teke, katıldıkları çok sayıda ulusal ve uluslararası turnuvalarda önemli başarılar elde ettiklerini kaydetti.
Çorum Belediyespor’un, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü’nün göreve gelmesi ile birlikte güreş branşına çok önemli katkılar sağladığını hatırlatan Hüseyin Teke, Çorum Belediyespor ve Güreş Eğitim Merkezi sporcularının ilerleyen dönemlerde hem Çorum’un hem de Türkiye’nin yüz akı güreşçiler olmaya aday olduğunu ifade etti.
BELEDİYENİN
KATKISI ÇOK
Yıllardır Çorum Güreş Eğitim Merkezi’nde yetişen başarılı güreşçilerin Çorum’da güreş kulübü olmaması nedeniyle diğer illerin güreş kulüpleri tarafından transfer edilerek onlar adına güreştiğini dile getiren Teke,“Çorum Belediyesi, yıllardır Çorum Amatör Sporu'na verdiği destekle spor kamuoyundan takdir topluyor. Çorum Belediyespor Kulübü, son dört yılda yapılan kurumsal çalışmalarla Çorum’da sporun sevilmesinde ve Çorum adının tüm Türkiye’de duyulmasında önemli bir rol üstleniyor. Belediyespor bünyesinde Güreş Kulübü’nü kuran Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü, şehrimizin başarılı güreşçilerinin yine Çorum adına güreşmesini sağladı. Çorum Güreşine verdiği destekler nedeniyle başta Sayın Belediye Başkanımız Muzaffer Külcü olmak üzere, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Belediyespor Kulübü Başkanı Zeki Gül, tüm güreş antrenörlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
33 MADALYA
Teke, Çorumlu güreşçilerin 2013 yılında katıldıkları ulusal ve uluslararası turnuvalarda toplam 33 madalya alarak büyük bir başarıya imza attıklarının da altını çizerken, aynı başarının ve hatta daha fazlasının 2014’te tekrarlanması temennisinde bulundu.
İl temsilcisi Teke, 2013’teki önemli başarılardan birinin 3 güreş kulübünün 1.lige yükselmesi olduğuna vurgu yaparken, “Çorum Güreş Eğitim Merkezi, Yıldızlar Karma liginde 1. Lige yükseldi. Çorum Belediyespor Yıldızlar Takımı da karma liginde şampiyon olarak 1. Lige yükseldi. Bu başarı, Çorum güreş tarihinin en büyük başarısıdır” dedi.
Teke, 9 güreşçinin de Türkiye Olimpiyat Hazırlık Kampına çağrılmasının da önemli başarılardan biri olduğunun altını çizdi.
(Hüseyin AŞKIN)
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:02
Güneş 05:40
Öğle 12:50
İkindi 16:41
Akşam 19:51
Yatsı 21:22

Gelişmelerden Haberdar Olun

@