Çorum'da ‘atletizm festivali’

Bu yıl 6.sı düzenlenen TAF Turkcell Küçükler Atletizm Festivali U14 yarışlarında heyecan sona erdi. 5 kategoride gerçekleşen yarışlar sonunda dereceye giren 5 atlet Trabzon'da yapılacak bölge finallerinde Çorum'u temsil etmeye hak kazandı.

Spor 29.05.2021, 01:25
228
Çorum'da ‘atletizm festivali’

Türkiye Atletizm Federasyonu'nun (TAF) 2021 yılı faaliyet programında yer alan ve bu yıl 6.sı düzenlenen Turkcell Küçükler Atletizm Festivali yarışları sona erdi. TOKİ Atletizm Sahası'nda gerçekleşen yarışlar, 60 metre, 1000 metre, uzun atlama, yüksek atlama ve fırlatma topu olmak üzere 5 kategoride yapıldı. 82 sporcunun katılımı ile gerçekleşen yarışlar sonunda kategorilerinde dereceye giren sporcular şu şekilde oluştu;


60 metre kızlar: 1.Irmak Anar (8.33), 2.Sudenaz Durmuş (8.35), 3.Feyza Can Ardıç (8.37), 4.Yaren Tivriz (8.41)
60 metre erkekler: 1.Yağız Çöp (7.90), 2.Ömer Karadereli (7.98), 3.Ali Emir Ceyhan (8.25), 4.Kemal Emre Sucu (8.50)
1000 metre kızlar: 1.Irmak Anar (3.52), 2.Sudenaz Durmuş (4.04), 3.Elif Koçak (4.12), 4.Hayrunisa Aksoycuk (4.19)
1000 metre erkekler: 1.Yağız Çöp (3.38), 2.Mert Ali Erdal (3.41), 3.Ali Emir Ceylan (3.56), 4.Egemen Rıza Dalkılıç (4.01)
Uzun atlama kızlar: 1.İrem Nur Çöl (3.69), 2.Irmak Anar (3.60), 3.Feyza Ceren Ardıç (3.57), 4.Meryem Zümra Demirten (2.80)
Uzun atlama erkekler: 1.Kemal Emre Sucu (3.95), 2.Ömere Karadereli (3.58), 3.Yusuf Kayra Acar (3.43), 4.Efe Berk Kabakçı (3.37)
Yüksek atlama kızlar: 1.Feyza Ceren Ardıç (1.10), 2.Irmak Anar (1.10), 3.Elif Koçak (1.10), 4.Hayrunisa Aksoycuk (1.10)
Yüksek atlama erkekler: 1.Kemal Emre Sucu (1.10), 2.Ömere Karadereli (1.10)
Fırlatma topu kızlar: 1.İrem Nur Çöl (24.48), 2.Hayrunisa Aksoycuk (24.48), 3.Elif Koçak (15.61)
Fırlatma topu erkekler: 1.Yusuf Kayra Acar (34.95), 2.Efe Berk Kabakçı (30.82), 3.Yağız Gözübüyük (20.48)
Yarışlar sonunda dereceye giren sporcular arasında İl Temsilciliği tarafından belirlenen 5 atlet 9 Haziran'da Trabzon'da yapılacak Turkcell Küçükler Atletizm Festivali Bölge Finali'nde Çorum'u temsil etmeye hak kazandılar.  


(Spor Servisi)
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-2°
kapalı
banner364
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Trabzonspor 23 54
2. Konyaspor 22 45
3. Alanyaspor 23 38
4. Adana Demirspor 23 37
5. Fenerbahçe 23 37
6. Beşiktaş 23 36
7. Hatayspor 23 36
8. Başakşehir 22 34
9. Gaziantep FK 22 32
10. Sivasspor 23 31
11. Kayserispor 23 31
12. Karagümrük 23 30
13. Kasımpaşa 23 27
14. Göztepe 23 27
15. Galatasaray 23 27
16. Giresunspor 23 26
17. Antalyaspor 23 24
18. Rizespor 23 22
19. Altay 23 18
20. Ö.K Yeni Malatya 22 16
Takımlar O P
1. Ümraniye 21 45
2. Ankaragücü 21 45
3. Erzurumspor 21 38
4. Bandırmaspor 21 36
5. İstanbulspor 21 36
6. Eyüpspor 20 36
7. Samsunspor 20 33
8. Adanaspor 21 32
9. Manisa Futbol Kulübü 21 28
10. Tuzlaspor 20 27
11. Keçiörengücü 21 26
12. Gençlerbirliği 21 26
13. Boluspor 19 24
14. Kocaelispor 21 24
15. Menemen Belediyespor 21 23
16. Altınordu 21 22
17. Bursaspor 20 20
18. Denizlispor 21 19
19. Balıkesirspor 20 8
Takımlar O P
1. Manchester City 23 57
2. Liverpool 22 48
3. Chelsea 24 47
4. M. United 22 38
5. West Ham United 23 37
6. Arsenal 21 36
7. Tottenham 20 36
8. Wolverhampton Wanderers 21 34
9. Brighton 22 30
10. Leicester City 20 26
11. Aston Villa 21 26
12. Southampton 22 25
13. Crystal Palace 22 24
14. Brentford 23 23
15. Leeds United 21 22
16. Everton 20 19
17. Norwich City 22 16
18. Newcastle 21 15
19. Watford 20 14
20. Burnley 18 12
Takımlar O P
1. Real Madrid 22 50
2. Sevilla 22 46
3. Real Betis 22 40
4. Atletico Madrid 21 36
5. Barcelona 21 35
6. Real Sociedad 21 34
7. Villarreal 22 32
8. Rayo Vallecano 21 31
9. Athletic Bilbao 22 31
10. Valencia 22 29
11. Osasuna 22 28
12. Celta Vigo 22 27
13. Espanyol 22 27
14. Granada 22 24
15. Elche 22 23
16. Getafe 22 22
17. Mallorca 21 20
18. Cadiz 22 18
19. Deportivo Alaves 22 17
20. Levante 21 11

Gelişmelerden Haberdar Olun

@