Çorum Belediyespor’un yeni ismi belli: Çorum Futbol Kulübü A.Ş.

İsim değişikliğini içeren Olağanüstü Genel Kurulda kulübün Anonim Şirkete devredilmesi ile ilgili olarak yönetim kuruluna geniş kapsamlı yetki verilirken, Başkan Fatih Özcan kulübün yeni isminin Çorum Futbol A.Ş. olduğunu açıkladı.

Spor 18.10.2018, 21:49
6409
Çorum Belediyespor’un yeni ismi belli: Çorum Futbol Kulübü A.Ş.

Kurumsallaşma yolunda Çorum Belediyespor’un isim değişikliğini içeren olağanüstü genel kurul dün yapıldı. Kulübün yeni ismi “Çorum Futbol Kulübü A.Ş.” olacak. İsim değişikliği ve daha birçok konuyla ilgili olarak kongre kararıyla yönetime tam yetki verildi.

Turgut Özal Konferans Salonu’nda saat 13.20’de başlayan ve yaklaşık 45 dakika süren genel kurul için 146 üyenin 95’i salonda hazır bulundu. Çoğunluğun sağlanması üzerine toplantıya başlandı. Kemal Kan başkanlığında oluşturulan divan heyetinde Mustafa Özcan ve Hasan Eker üye olarak yer aldı.

Başkan Fatih Özcan’ın isim değişikliği ile ilgili süreç hakkındaki bilgilendirme konuşmasının ardından AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ da bir konuşma yapıp yönetime ve kulübe destek sözünü açıkladı.

Konuşmaların ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Genel kurulun en önemli gündem maddesi olan isim değişikliği ve yönetime yetki verilmesi maddesine geçildi. Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Kulüpleri Tescil Talimatının 14. ve 15. maddeleri uyarınca, Çorum Belediyespor Kulübü Derneği bünyesinde yer alan futbol şubesinin tüm aktif ve pasifleriyle beraber kurulmuş ya da kurulacak olan bir anonim şirketine süresiz olarak devredilmesine, devredilen futbol şubesindeki borçlardan dolayı derneğin iki yıl süre ile sorumluluğunun devam etmesine, devirle ilgili her türlü işlemi ve sözleşmeyi yapmaya, Türkiye Futbol Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Spor Toto Genel Müdürlüğü, Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ve bağlı kurumlara devir ile ilgili başvuru ve görüşmeleri yapmaya, şirketle devir sözleşmesi yapılması ve gereken tüm işlemlerin yerine getirilmesi hususunda dernek yönetimine en geniş şekilde yetki verilmesi oylamaya sunulup oy birliği ile kabul edildi.

Dilek ve temenniler bölümünde teşekkür konuşması yapan Başkan Fatih Özcan, kulübün yeni isminin Çorum Futbol Kulübü A.Ş. olacağını açıkladı ve kongreye katılan, kendilerine destek olan herkese teşekkür etti.

Bu sezonu Çorum Belediyespor adı altında tamamlayacak olan Çorum Belediyespor, gelecek sezon Çorum Futbol Kulübü A.Ş. adıyla mücadele edecek.

Hüseyin AŞKIN

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
29°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@