Çorum Belediyespor ve Tevfik Odabaşı’nın rakipleri belli oldu

Serbest Stil 1.Lig’de mücadele edecek olan Çorum Belediyespor A grubuna düşerken, Sungurlu Tevfik Odabaşı Spor Kulübü, Serbest Stil 2.Lig’de A grubunda, Grekoromen Stil 2.Lig’de ise C grubunda mücadele edecek.

Çorum Belediyespor ve Tevfik Odabaşı’nın rakipleri belli oldu

Serbest Stil 1.Lig’de mücadele edecek olan Çorum Belediyespor A grubuna düşerken, Sungurlu Tevfik Odabaşı Spor Kulübü, Serbest Stil 2.Lig’de A grubunda, Grekoromen Stil 2.Lig’de ise C grubunda mücadele edecek.

29 Eylül 2015 Salı 00:16
Çorum Belediyespor ve Tevfik Odabaşı’nın rakipleri belli oldu

Türkiye Güreş Federasyonu’nun (TGF) ana statüsüne göre düzenlenmesi planlanan 2015-2016 Sezonu Serbest ve Grekoromen Stil Süper 1.Lig, 1.Lig ve 2.Lig’in kuraları Ankara’da çekildi. Serbest Stil 1.Lig’de mücadele edecek olan Çorum Belediyespor A grubuna düşerken, Sungurlu Tevfik Odabaşı Spor Kulübü, Serbest Stil 2.Lig’de A grubunda, Grekoromen Stil 2.Lig’de ise C grubunda yer aldı.
Ankara Kent Otel’de düzenlenen kura çekimine, Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Başkanvekili Mustafa Fidan, Genel Sekreter Adem Varlık ve kulüp temsilcileriyle antrenörler katıldı.
Liglerde gruplar şu şekilde oluştu:

SERBEST STİL 1. 
GÜREŞ LİGİ
A Grubu: İzmir Büyükşehir Belediyesi SK, Türkiye Kömür İşletmeleri SK, Çorum Belediyespor.
B Grubu: Pasinler Belediyesi SK, PTT Spor Kulübü, Trakya Birlik Spor Kulübü.
C Grubu: İznik Spor Kulübü, Ceyhan Belediyesi Spor Kulübü, Kahramanmaraş SGK Spor Kulübü.

SERBEST STİL 2. GÜREŞ LİGİ
A Grubu: Sungurlu Tevfik Odabaşı Spor Kulübü, Zara Belediyesi Spor Kulübü, Kırıkkalegücü Spor Kulübü, Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Kahramanmaraş Güreş İhtisas Spor Kulübü.
B Grubu: Akhisar Belediyesi Spor Kulübü, Kızılcahamam Belediyesi Spor Kulübü, Kayseri Şeker Spor Kulübü, Bafra Güreş İhtisas Spor Kulübü, Osmaniye Gençlik Spor Kulübü.
C GRUBU: Haydarpaşa Demir Spor Kulübü, Antalya ASAT Spor Kulübü, Alaçam Belediye Spor Kulübü, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Türk Silahlı Kuvvetleri Spor Kulübü.

GREKOROMEN STİL 1. GÜREŞ LİGİ
A Grubu: Haydarpaşa Demir Spor Kulübü, Meram Kozağaç Spor Kulübü, Yozgat Spor 1959 TK Derneği, Malatya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü.
B Grubu: Yaren Spor Kulübü, Bafra Güreş İhtisas, Elazığ Yol Spor Kulübü, Niğde GHSİM Spor Kulübü.
C Grubu: Zara Belediyesi Spor Kulübü, Burdur İl Emniyet Spor Kulübü, Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Spor Kulübü, Adana Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü.

GREKOROMEN STİL 2. GÜREŞ LİGİ
A Grubu: Ankara Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü, Ankara EGO Spor Kulübü, Şahinbey Belediyesi Spor Kulübü.
B Grubu: Şampiyon Güreşçiler Spor Kulübü, Yüreğir Belediyesi Spor Kulübü, Türk Silahlı Kuvvetleri Spor Kulübü.
C Grubu: Sungurlu Tevfik Odabaşı Spor Kulübü, Çarşamba Belediyesi Spor Kulübü, Akademi Spor Kulübü
11 Ekim’de başlatılması düşünülen liglere ilişkin yapılan değişiklikler ve liglerin statüsünün önümüzdeki günlerde açıklanacağı belirtildi.
(Hüseyin AŞKIN)

Son Güncelleme: 29.09.2015 00:17