Çorum Belediyesi Yağlı Güreşleri Kırkpınar’ı aratmadı

Çorum Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Kırkpınar’ın rövanşı olarak anılan yağlı güreşlerde finalde Ankaralı rakibini yenmeyi başaran Erzurum’dan Hamza Köseoğlu Başpehlivan oldu.

Çorum Belediyesi Yağlı Güreşleri Kırkpınar’ı aratmadı

Çorum Belediyesi tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen ve Kırkpınar’ın rövanşı olarak anılan yağlı güreşlerde finalde Ankaralı rakibini yenmeyi başaran Erzurum’dan Hamza Köseoğlu Başpehlivan oldu.

28 Ağustos 2017 Pazartesi 00:30
Çorum Belediyesi Yağlı Güreşleri Kırkpınar’ı aratmadı

Cumartesi günü Nazmi Avluca Spor Kompleksi’nde saat 10.00’da başlayan yağlı güreş müsabakalarını Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Vali Necmeddin Kılıç, AK Parti Çorum Milletvekilleri Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt, Belediye Başkanı Muzaffer Külcü, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, İskilip Belediye Başkanı Recep Çatma, AK Parti İl Başkanı Mehmet Karadağ, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Faruk Yamaner, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Haşim Eğer, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yabacıoğlu, eski Dodurga Belediye Başkanı Bekir Kılıç ve yüzlerce güreşsever takip etti. 600’a yakın pehlivanın katıldığı müsabakalar baş, başaltı, büyük orta, küçük orta büyük boy, küçük orta küçük boy, deste büyük boy, deste orta boy, deste küçük boy, ayak, tozkoparan, teşvik-1, teşvik-2, minik-1 boy ve minik-2 boy olmak üzere 14 kategoride gerçekleşti.

Baş kategorisinde, Erzurum’dan Hamza Köseoğlu zirvede yer alırken, Ankara’dan Şaban Yılmaz ikinci, Çorum Sungurlu’dan Ünal Karaman ve Murat Gençtürk üçüncü oldu. Başaltı kategorisinde ise Ömer Faruk Kalender birinci, Özkan Yılmaz ikinci, Mert Çaloğlu ve Burhan Şahin ise üçüncü olmayı başardı. Büyük Orta kategorisinde ise Şevket Can birinci, Şakir Atak ikinci, İsmail Keskin ve Serkan Tunç ise üçüncü olarak tamamladı. Küçük Orta Büyük kategorisinde, Mustafa Özkaya zirvenin sahibi olurken, Yaşar Şen ikinci, Yunus Emre Yaman ise üçüncülüğü elde etti. Küçük Orta Küçük kategorisinde ise Şükrü Sevgi birinci, Cemal Cumbul ikinci, Hamza Kale ise üçüncü oldu. Deste Orta kategorisinde, Yusuf Bulut birinciliği elde ederken, Görkem Keskin ikinci, Özgür Yiğit üçüncü olmayı başardı. Deste Küçük 1 kategorisinde ise Sefa Yılmaz birinci, Serdar Yıldırım ikinci, Serhat Çavuşoğlu üçüncü oldu. Deste Büyük kategorisinde zirvenin sahibi Eyüp Özçakır olurken, Ömer Akbıyık ikinci, Muhammet Kuzay ise üçüncülükle yetindi. Tozkoparan kategorisinde Sertaç İngör birinci, Ercan Demirel ikinci, Regaip Kılcan üçüncülüğü elde etti. Ayak kategorisinde, Efe Kalebaşı birinci, Kemal Can Avcı ikinci, Hakan Satılmış ise üçüncü oldu. Minik 2 kategorisinde ise Fatih Özgen birinci, Yusuf Kurat ikinci, Yakup Gökmen üçüncü olmayı başardı. Teşvik 2 kategorisinde, Furkan Has zirvede yer alırken, Süleyman Koruk ikinci, Doğancan Gürsoy üçüncülüğü elde etti. Ve son olarak Minik 1 kategorisinde ise Ferhat Yiğit birinciliği elde ederken, Enes Bildiş ikinci, S.Efe Nalıncı ise üçüncü olarak müsabakaları tamamladı.

Müsabakaların ardından düzenlenen ödül töreni ile kategorilerinde dereceye giren sporculara madalya takdim edildi.

(Rıfat KARA)