Çorum Belediye şampiyon

U13 futbol Ligi’nde Mimarsinan Gençlikspor’u 2-1 mağlup eden Çorum Belediyespor bitime bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

Çorum Belediye şampiyon

U13 futbol Ligi’nde Mimarsinan Gençlikspor’u 2-1 mağlup eden Çorum Belediyespor bitime bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

23 Nisan 2018 Pazartesi 00:05
Çorum Belediye şampiyon

10 takımın tek devreli lig statüsüne göre mücadele ettiği U13 Futbol Ligi’nde sondan bir önceki hafta maçları oynandı. Cumartesi günü 2 No’lu Sentetik Saha’da saat 15.30’da oynanan günün en önemli maçında averajla lider durumda bulunan Çorum Belediyespor, Mimarsinan Gençlikspor’u 2-1 mağlup etmeyi başardı. Bu sonucun ardından son hafta ligden çekilen Oğuzlar Belediyespor ile karşılaşacak olan Çorum Belediyespor hükmen 3-0 galip sayılması nedeni ile bitime bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. 2 No’lu Sentetik Saha’da oynanan diğer maçlarda Alaca Belediye Gençlikspor ile Eti Lisesi Gençlikspor 1-1, 1907 Gençlikspor, Osmancık Belediyespor’u 2-0 ve İskilipgücü ise H.E.Kültürspor’u 11-2 mağlup etti.

Çorum Belediyespor’un bitime bir hafta kala şampiyonluğunu ilan etmesinin ardından 8.hafta maçları sonunda 21 puana sahip 1907 Gençlikspor ikinci, 18 puanı bulunan İskilipgücü üçüncü ve 15 puanlı takımlardan Osmancık Belediyespor dördüncü, Mimarsinan Gençlikspor ise beşinci sırada yer aldı.

Çorum Belediyespor: 2

Mimarsinan Gençlikspor: 1

SAHA: 2 No’lu Sentetik.

HAKEM: Emrah Okan.

ÇORUM BELEDİYESPOR: Sadık, Murat Bilgehan, Emirhan İşci, Sedat, Efe Kayra, Uğurcan, El Kadir, Emirhan Kılıç, Süleyman, Y.Berkay, Enes, Baran, Recep, Yusuf, Efe Işık, Berke, Eren Efe İlbaş.

MİMARSİNAN GENÇLİKSPOR: Mehmet, Celal, Berat Özdemir, Berat Kaan, Koray, Gani, Taha, Eray, Yusuf, Bayram, Mustafa, Efe, Gültekin, Mertcan, Hakan.

GOLLER: Dk.3 Emirhan İşci, Dk.25 Y.Berkay (Çorum Belediye), Dk.50 (penaltıdan) Koray (Mimarsinan).

(Rıfat KARA)