“Bu takım 2.Lig’e çıkacak”

Kendisinin Kulüp Başkanı olmasından sonra henüz galibiyet sevinci yaşayamadıklarını hatırlatan Çorum Belediyespor Kulüp Başkanı Ömer Balaban, futbolculardan artık kendilerine çeki düzen vermelerini istedi.

“Bu takım 2.Lig’e çıkacak”

Kendisinin Kulüp Başkanı olmasından sonra henüz galibiyet sevinci yaşayamadıklarını hatırlatan Çorum Belediyespor Kulüp Başkanı Ömer Balaban, futbolculardan artık kendilerine çeki düzen vermelerini istedi.

23 Şubat 2018 Cuma 01:40
“Bu takım 2.Lig’e çıkacak”

Çorum Belediyespor formasının ağırlığının her futbolcu tarafından bilinmesi gerektiğinin altını çizen Başkan Balaban, yönetim olarak üzerlerine düşen vecibeleri yerine getirdiklerini, futbolcuların da geçirmesini beklediklerini söyledi.

Lider Uşakspor’la aralarında 10 puanlık fark oluştuğuna da dikkat çeken genç başkan, matematiksel şansları devam ettiği sürece son ana kadar pes etmeyeceklerine vurgu yaparken, “Bu takım direkt olmasa bile Play-Off’tan da ola 2.Lig’e çıkacak. Buna tüm kalbimizle inanıyoruz. Yeter ki herkes kendisine çeki düzen versin” dedi. Balaban, devre arasında yaptıkları transferlerden sona özellikle savunma kurgusunun oturduğuna dikkat çekerken, yeni transferlere sahip çıktı.

Zeki Gül’ün Belediye Başkanı olmasından sonra Çorum Belediyespor Kulüp Başkanlığı görevini devralan Ömer Balaban, Aydınspor maçı öncesinde önemli açıklamalarda bulundu.

Kendisinin kulüp başkanı olmasından sonra Çorum Belediyespor’un hiç galibiyet alamadığını hatırlatan Başkan Ömer Balaban, futbolculardan bir an evvel toparlanmalarını isterken, “Şampiyonluk şansımız matematiksel olarak devam ettiği sürece sonuna kadar pes etmeyeceğiz. Direkt olmasa bile bu takım Play-Off’tan 2.Lig’e çıkacak” dedi.

ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPIYORUZ

Yönetim olarak üzerlerine düşen vecibeleri yerine getirdiklerini kaydeden Balaban, “Daha önce kulüp başkanlığımızı yapan ve halen Belediye Başkanı olarak görevine devam eden Sayın Zeki Gül’ün ardından kulüp Başkanı görevini yürütmekteyim. Göreve geldiğim günden bu yana takımımız oynadığı maçlardan ne yazık ki, istediğimiz sonuçları alamamıştır. Bu bizleri fazlasıyla üzmektedir. Kulüp başkanlığım sürecinden önce de bu takımın her türlü sorunuyla yakından ilgilenen birisi olarak kamuoyunun bir şeyi çok iyi bilmesini istemekteyiz.

Bizler kulüp yönetimi olarak maddi ve manevi yükümlülüklerimizi eksiksiz olarak yerine getirmekteyiz. Dün olduğu gibi bundan sonra da bize verilen bu görevi layıkıyla yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Ancak bizim bütün iyi niyetli yaklaşımlarımıza rağmen saha başarısı istediğimiz gibi sonuçlanmamaktadır.

FORMANIN BÜYÜKLÜĞÜNÜ HERKES BİLECEK

Çorum Belediyespor formasını giyen her futbolcu öncelikle bu şehrin ve bizlerin beklentisini çok iyi bilmek zorundadır. Bugün Çorum Belediyespor bizim dışımızdaki insanların da dediği gibi ülkenin en iyi yönetilen birkaç kulübünden biridir. Bu öylesine söylenmiş bir söz değil, gerçeğin tam da kendisidir.

Yeni Stadımızın inşası devam ediyor. Yeni tesislerimize ise1 ay içerisinde taşınmayı planlamaktayız. Futbolcularımıza 1 kuruş prim borcumuz yoktur. Maç başlarının da yüzde 80’ini ödemiş bulunmaktayız. Durum böyleyken, bizlerin futbolcularımızdan istediği tek şey sahada çok daha fazla mücadele etmeleri ve daha dikkatli olmalarıdır. Onlar bizi hedefe götürecek adımlar attıkça biz üzerimize ne düşüyorsa yapmayı boynumuza borç biliyoruz. Başta da dediğim gibi bundan sonraki süreçte herkes şapkasını önüne koymalı ve giydiği formanın büyüklüğünün farkına varmalıdır.

PES ETMEK YOK

Kâğıt üzerinde bakıldığında kolay bir grupta mücadele ediyormuşuz gibi gözüküyor. Ama hiç de öyle değil. Her takımın sürpriz sonuçlara imza attığını görebiliyoruz. Gelinen noktada liderle aramızda 10 puan fark var. Ancak şunu herkes çok iyi bilsin ki, biz matematiksel olarak şansımız devam ettiği sürece gruptan direkt çıkmak adına mücadelemizi sürdüreceğiz. Öncelikli hedefimizin bu olduğunun bilinmesini istiyoruz. Direkt çıkamasak bile Play-Off’tan da olsa bu takımın sezon sonu bir üst ligde olacağına inanıyoruz.

Sezon başında kurduğumuz takım kulüp tarihinin özellikle de en önemli başarılarına imza atan takımıdır. Bunu tüm Çorum ve ülkemizdeki futbolseverler de yakından takip etmektedir.

HAKEM HATALARI CANIMIZI ÇOK YAKTI

İkinci yarıda oynadığımız maçlarda bazen dış etkenlerde alınan sonuçlarda etkili olmuştur. Lehimize ve aleyhimize verilmeyen kararların canımızı yaktığına birçok insan şahit olmuştur. Konu ne olursa olsun biz hiçbir şeyi mazeret kabul etmiyoruz. Hiçbir bahanenin de arkasına sığınmıyoruz. En baştan söylediğimiz gibi futbolda rakibin değil, sizin ne yapacağınız çok ama çok daha önemlidir. Bu yüzden de artık geçmişi unutup futbolcularımızın tamamen önlerinde zor maçlara motive olmaları gerektiğini düşünüyoruz. Onlar üzerlerine düşeni yapsınlar, biz her türlü desteği sağlamaya hazırız. Bununla birlikte artık herkesin olumsuz yönlerden bakmayı bırakıp kendi şehirlerinin takımına destek olması gerektiğini de yürekten inanıyoruz. Bu şehir birlik olduğu zaman her şeyin üstesinden fazlasıyla gelmiştir. Bu konuda da aynı heyecanı bizlerle paylaşacağına yürekten inanmaktayız” şeklinde konuştu.

KATKI SAĞLAYACAĞINA İNDIĞIMIZ OYUNCULARI TRANSFER ETTİK

Özellikle son günlerde, devre arasında yaptıkları transferlerin eleştirildiğini da kaydeden Başkan Ömer Balaban, futbolculara sahip çıktı. Balaban, özellikle savunma kurgusunun daha iyi bir seviyeye geldiğinin altını çizerken, “Son günlerde devre arasında yaptığımız transferlerle ilgili bazı olumsuz eleştiriler almaktayız. Ancak sahaya çıkan futbolcularımıza bakıldığında, neredeyse ilk yarıdaki kadroyla mücadele etmekteyiz. Dünyada hiçbir yönetim takıma katkı sağlamayacağına inandığı futbolcuyu transfer etmez. Biz de devre arası transferinde bu politikayla hareket ettik. Şuan için özellikle savunma kurgumuza bakıldığında daha etkili olan bir sistem oluştuğunu görmekteyiz” ifadelerini kullandı.

(Hüseyin AŞKIN)