Bölge Şampiyonası’nda Çorum’u temsil edecek krosçular belli oldu

25 Nisan’da Çorum’un Bozboğa köyünde gerçekleştirilecek olan Küçükler ve Yıldızlar Bölge Kros Şampiyonası’nda Çorum’u temsil edecek sporcuları belirlemek amacıyla düzenlenen Atletizmi Geliştirme Projesi İl Seçmeleri dün yapıldı.

Bölge Şampiyonası’nda Çorum’u temsil edecek krosçular belli oldu

25 Nisan’da Çorum’un Bozboğa köyünde gerçekleştirilecek olan Küçükler ve Yıldızlar Bölge Kros Şampiyonası’nda Çorum’u temsil edecek sporcuları belirlemek amacıyla düzenlenen Atletizmi Geliştirme Projesi İl Seçmeleri dün yapıldı.

14 Nisan 2014 Pazartesi 21:49
Bölge Şampiyonası’nda Çorum’u temsil edecek krosçular belli oldu

25 Nisan’da Çorum’un Bozboğa köyünde gerçekleştirilecek olan Küçükler ve Yıldızlar Bölge Kros Şampiyonası’nda Çorum’u temsil edecek sporcuları belirlemek amacıyla düzenlenen Atletizmi Geliştirme Projesi İl Seçmeleri dün yapıldı.

Fuar Alanındaki Belediye Kültür Park’ta saat 10.00’da başlayan ve 4 kategoride düzenlenen yarışmalara, küçük kızlarda 5 okuldan 16 sporcu, küçük erkeklerde 7 okuldan 26 sporcu, yıldız kızlarda 3 okuldan 12 sporcu, yıldız erkeklerde ise 7 okuldan 30 sporcu katıldı.

Yarışmalar sonunda, kategorilerinde ilk 6 sırayı alan sporcular Bölge Şampiyonası’nda Çorum’u temsil etme hakkı kazanırken, ilk 4 sırayı alan sporcular madalya ile ödüllendirildi.

Kategorilerinde ilk 6’ya girerek Bölge Şampiyonası’nda Çorum’u temsil etme hakkı kazanan sporcular ve okulları şöyle:



KÜÇÜK KIZLAR 1500 METRE: 1.Sedef Köse (Halk Eğitim), 2.Özgecan Uçar (Karşıyaka Ortaokulu), 3. Ceren Yıldırım (Karşıyaka Ortaokulu), 4. Medine Dutakkaya (Bayat Eski Alibeyköy Ortaokulu), 5. Deniz Türkmen (Karşıyaka Ortaokulu), 6. Ceyhan Coşkunsu (Karşıyaka Ortaokulu).

KÜÇÜK ERKEKLER 1500 METRE: 1. Ahmet Caner Baş (Alaca Denizhan YİBO), Yusuf Kaan Emir (Karşıyaka Ortaokulu), 3. Osman Özen (Merkez YBO), 4. Semih Kaygusuz (Merkez YBO), 5. Onur Emir Yüce (Bayat Eski Alibeyköy), 6. Yunus Emre Erdoğan (Alaca Denizhan YBO).

YILDIZ KIZLAR 2000 METRE: 1. Ebru Biçici (M.Kemal Ortaokulu), 2. Rümeysa Pelin Özbulut (Kocatepe Ortaokulu), 3. Gülhanım Öztekin (Merkez YBO), 4. Hatun Yaman (Bayat Eski Ali Beyköy), 5. Melisa Köse (Kocatepe Ortaokulu), 6. Meryem Sena Atar (Kocatepe Ortaokulu).

YILDIZ ERKEKLER 2000 METRE: 1. Mehmet Tok (Alaca Denizhan YBO), 2. Fatih Ölmez (Mustafa Kemal Ortaoklu), 3. Yunus Emre Uçar (Merkez YBO), 4. Sinan Taşdelen (Merkez YBO), 5. Doğu Tunç (Alaca Denizhan YBO), 6. Ali Aslan Canik (Alaca Denizhan YBO).
(Hüseyin AŞKIN)

Son Güncelleme: 14.04.2014 21:50