21 Şubat 2014 Cuma 00:30
“Bir hayali gerçekleştirdik”
Badminton Milli Takım ve Osmancık Burak Derindere Gençlikspor Kulübü Antrenörü Barış Boyar, geçtiğimiz hafta İsviçre’nin Basel kentinde düzenlenen U15 Avrupa Şampiyonası’nda Çorumlu sporcu Yaren Dölcü’nün üçüncü olup bronz madalya kazanması üzerine yıllar önce belirledikleri bir hedefi gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Osmancık’ta badminton çalışmalarına 2007’de start verdiklerini ve Avrupa Şampiyonası’nda derece yapmayı hedeflerden biri olarak belirlediklerini dile getiren Barış Boyar, “Çalışmalara başladığımız yıllarda bir hayalimiz vardı. O da, ilimizi ilçemizi uluslararası platformlarda temsil etmek ve başarılar kazanmaktı. Hedeflerimizi paylaştığımızda kimi insanlar tarafından hayalcilik olarak görülürken kimi insanlar da bizlere destek verdi. Çalışmalarımız olgunlaştıkça Türkiye çapında dereceler yapmaya başladık. Sporcularımız milli takımlara çağrılmaya başladı. Balkan Şampiyonalarında şampiyonluklar kazanmaya başladık.

Bizim tek hedefimiz vardı, o da Avrupa Şampiyonası’nda derece yapmaktı. Gece gündüz demeden çalışmalarımızı bu hedef doğrultusunda gerçekleştirdik. Yeri geldi ailemizden ödün verdik, yeri geldi kendimize zaman ayıramadık. Amacımız küçücük bir ilçeden de şampiyon sporcuların çıkabileceği gerçeğini herkese kanıtlamak, spor kültürünü aşılamak ve ülke tanıtımına katkıda bulunmaktı. Bu hayalimizi gerçekleştirebildiğimiz için çok mutluyuz. Çünkü olmaz denilen her şeyi oldurduk” dedi.

Boyar, açıklamasının son bölümünde ise, “başta yoğun antrenman ve maç trafiğime rağmen bana katlanabilen ve destek olan eşim Nalan Boyar’a, en zor anımızda elimizden tutan ve karşılıksız olarak bu gençlerimize sahip çıkan, kendilerine maddi ve manevi her türlü desteği sağlayan kulüp başkanımız Sayın İsmail Burak Derindere’ye ve tüm yönetim kuruluna teşekkür ediyorum” dedi. Boyar, Osmancık Kaymakamı Sezgin Üçüncü, Osmancık Belediye Başkanı Bekir Yazıcı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Halk Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Sayın Haşim Eğer’e de teşekkür ettiğini sözlerine ekledi.

İsviçre’deki Avrupa Şampiyonası’nda İsmail Burak Derindere Gençlikspor badmintoncularından Kubilay Sadi de sekizinciliği elde etmişti.
(Hüseyin AŞKIN)
Son Güncelleme: 21.02.2014 00:31