Avrupa Kupası’nda Çorum rüzgârı esti

Antalya’da düzenlenen Muay Tai Avrupa Kupası’nda Türkiye’yi temsil eden Çorumlu sporcular 3 altın, 2 gümüş, 3 de bronz olmak üzere 8 madalya kazandılar. Sakine Bengisu Çalışkan, Mustafa İbrahim Orhan ve İsmail Doğan birinci olup altın madalya kazanırken, A.Samet Uğurlu ve Enes Furkan Su ikinci, Ege Zerin, Elisa Keltepe ve Ahmet Enes Su da üçüncülüğü elde ettiler.

Spor 20.12.2016, 00:04
815
Avrupa Kupası’nda Çorum rüzgârı esti

Antalya’da düzenlenen Muay Tai Avrupa Kupası’nda Türkiye’yi temsil eden 9 sporcudan 8’i madalya aldı. Sakine Bengisu Çalışkan, Mustafa İbrahim Orhan ve İsmail Doğan Avrupa şampiyonu oldular.

Kervansaray Otel’de düzenlenen Avrupa Kupası’na Türkiye ile birlikte 29 ülke katıldı. Çorum’dan 9 sporcu Türkiye adına ringe çıktı. Hasan Çalışkan’ın milli takım antrenörü olarak görev yaptığı Avrupa Kupası’nda, Çorumlu sporculardan Sakine Bengisu Çalışkan (Baharspor) vaikuru 8-9 yaşta, Mustafa İbrahim Orhan (Baharspor) vaikuru 8-9 yaşta, İsmail Doğan (Baharspor) alt gençler 75 kiloda şampiyon oldular.

Büyükler A Divisyon 63,5 kiloda Abdussamet Uğurlu (H.E. Kültürspor) ve Büyükler B Divisyon 71 kiloda Enes Furkan Su (Çorum Belediyespor) ikinci olup gümüş madalya kazandılar.

Baharspor Kulübü’nden Elisa Keltepe 8-9 yaş vaikuruda, Ege Zerin 10-11 yaş vaikuruda, Akademi Gençlikspor’dan da Ahmet Enes Su alt gençler 50 kiloda üçüncü olup Türkiye’ye bronz madalya kazandırdılar.

(Hüseyin AŞKIN)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
kapalı
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@