“Amatör liglerin oynatılmaması virüsün verdiği zarardan daha az olmayacaktır”

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronaviras salgını nedeniyle, yurt genelinde amatör futbol liglerinin oynatılıp oynatılmayacağı henüz netlik kazanmazken, liglerin oynatılması gerektiğini savunanların sayısı her geçen gün artıyor.

Spor 17.09.2020, 01:05
225
“Amatör liglerin oynatılmaması virüsün verdiği zarardan daha az olmayacaktır”

Çorum’da da, 5 kulüp tarafından yapılan ortak açıklamada, yetkililerin gerekli önlemleri bir an evvel alarak liglerin oynanmasına engel durumları ortadan kaldırmaları gerektiği ifade edilirken, maçların oynanmamasının virüsün verdiği zarardan daha büyük olacağına dikkat çekildi.

VİRÜSÜYENMENİN YOLU HAYATI DURDURMAK DEĞİL

İl Özel İdaresi Gençlikspor, Devane Gençlikspor, İskilip Belediyespor, Çorum Vefa Gençlikspor, Hattuşa Gençlikspor ve Çorum Fenerbahçe Futbol Okulu tarafından konuyla ilgili yapılan ortak açıklama şöyle: “Bilindiği üzere tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de pandemi süreci oldukça zorlu geçiyor ve bu zorluktan amatör spor camiası da olumsuz etkileniyor. Ancak pandemi ve benzeri sorunları yenmenin yolu hayatı durdurmak değildir. Üstelik vücut bağışıklığını ve direncini arttıran sportif faaliyetlerle pandeminin önüne geçilmesi ve zararlarının en aza indirilmesi konusunda bilim adamları hemfikir. Bu doğrultuda profesyonel liglerin başlatılması da zaten bu anlayışa bir örnektir.

BİRÇOK İNSAN MAÇLARIN BAŞLAMASINI BEKLİYOR

Diğer taraftan tüm Türkiye’de olduğu gibi Çorum’da da amatör futbol branşında emeği ve alın teri ile geçinen, evine ekmek götürmeye çalışan binlerce insanımız var. Antrenöründen masörüne, malzeme tedarikçisinden sahada top koşturan futbolcusuna, hakeminden saha kenarında simit satanına kadar birçok insanımız bir an önce amatör liglerin başlamasını bekliyor.

ASKF ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI

Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na, üzerine düşen sorumluluğun gereği olarak liglerin başlatılması için ne gerekiyorsa yapması çağrısında bulunuyoruz. Federasyon bir an evvel temsilcilikleri vasıtasıyla illere gerekli tıbbi ve teknik yardımları sağlamak ve tedbirleri almak suretiyle amatör futbolun oynanması önündeki engelleri kaldırmalıdır.

EN BÜYÜK ZARARI GENÇLER GÖRECEK

Pandemiyi hayatın içinde kalarak yenebiliriz, aksi takdirde sorumluluklarının gereğini yerine getirmeyenlerin vereceği zarar pandeminin verdiği zarardan daha az olmayacaktır. Üstelik sportif faaliyetlerin önündeki engellerin kaldırılmaması halinde en büyük zararı, geleceğimizin en büyük sermayesi olan genç nüfusumuz çekmiş olacaktır.

Bu itibarla, ilimizde sporun tüm paydaşlarını ve kurumsal sorumluluğu olanları bu sorunu çözmek ve en kısa sürede amatör futbol liglerini başlatmak için harekete geçmeye çağırıyoruz.”

(Spor Servisi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
parçalı az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@