52 atlet ter döktü

Okullararası düzenlenen Gençler (kız-erkek) B Kategorisi Puanlı Atletizm Ferdi İl Birinciliği’nde 52 atlet madalya için ter döktü.

52 atlet ter döktü

Okullararası düzenlenen Gençler (kız-erkek) B Kategorisi Puanlı Atletizm Ferdi İl Birinciliği’nde 52 atlet madalya için ter döktü.

14 Şubat 2019 Perşembe 00:40
52 atlet ter döktü

Okul Sporları Federasyonu İl Temsilciliği’nin 2019 yılı faaliyet programında yer alan Okullararası Gençler (kız-erkek) B Kategorisi Puanlı Atletizm Ferdi İl Birinciliği’nde heyecan sona erdi. Pazartesi günü TOKİ’de bulunan Atletizm Pisti’nde start alan yarışlarda erkeklerde 37, kızlarda ise 15 olmak üzere toplam 52 sporcu ter döktü. Erkeklerde Şehit Mustafa Solak Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Bayat Şehit Osman Arslan Anadolu Lisesi, kızlarda ise Spor Lisesi en çok derece elde eden okullar oldu.

37 sporcunun mücadele ettiği erkekler kategorisinde dereceye giren sporcular ve okulları şu şekilde oluştu;

100 Metre: 1.Mehmet Can Atak (Şehit Mustafa Solak A.İ.H.L), 2.Abdurrahman Çiçek (Alaca Hafız Süleyman Çoşkun AİHL), 3.Furkan Ali Emeç (Bayat Şehit Osman Arslan), 4.Muhammed Faih Yılmaz (Alaca Hafız Süleyman Çoşkun AİHL).

Üç Adım: 1.Mehmet Ali Küyük (Şehit Mustafa Solak A.İ.H.L), 2. Furkan Ali Emeç (Bayat Şehit Osman Arslan), 3.Hasan Furkan Çatal (Şehit Emin Güner MTAL), 4. Ahmet Hakan Çakmak (Spor Lisesi).

1500 Metre: 1.Hasan Emenci (Bayat Şehit Osman Arslan), 2.Mücahit Bekmezci (Şehit Mustafa Solak A.İ.H.L), 3. Behlül Çınar (Şehit Emin Güner MTAL), 4.Adem Eker (Mehmetçik Anadolu Lisesi).

Cirit Atma: 1.Talip Gökçe (Şehit Mustafa Solak A.İ.H.L), 2.Nuri Arslan (Alaca Hafız Süleyman Coşkun AİHL), 3.Sadık Can Koçak (Şehit Emin Güner MTAL), 4.Eren Hakkı Kambur (Mehmetçik Anadolu Lisesi).

200 Metre: 1. Abdurrahman Çiçek (Alaca Hafız Süleyman Çoşkun AİHL), 2.Halal Osman Peker (Bayat Şehit Osman Arslan), 3.Selim Mert Boztilki (Şehit Emin Güner MTAL), 4.Tarık Kurt (Mehmetçik Anadolu Lisesi).

800 Metre: 1.Ahmet Can Elçi (Bayat Şehit Osman Arslan), 2. Behlül Çınar (Şehit Emin Güner MTAL), 3.Berke Kabasakal (Şehit Mustafa Solak A.İ.H.L), 4.Ferhat Yiğit (Alaca Hafız Süleyman Çoşkun AİHL).

110 Metre Engelli: 1. Muhammed Faih Yılmaz (Alaca Hafız Süleyman Çoşkun AİHL), 2.Batuhan Sönmez (Mehmetçik Anadolu Lisesi), 3.Seha Karayanık (Şehit Emin Güner MTAL), 4.Hasan Uysal (Bayat Şehit Osman Arslan).

Yüksek Atlama: 1.Tarık Ünsal (Spor Lisesi), 2.Semih Mandacı (Şehit Emin Güner MTAL).

Uzun Atlama: 1.Tarık Ünsal (Spor Lisesi), 2.Sezer Tabak (Mehmetçik Anadolu Lisesi), 3. Hasan Furkan Çatal (Şehit Emin Güner MTAL), 4.Mehmet Ali Küyük (Şehit Mustafa Solak AİHL).

Gülle Atma: 1.Eren Hakkı Kambur (Mehmetçik Anadolu Lisesi), 2.Talip Gökçe (Şehit Mustafa Solak AİHL), 3.Nuri Arslan (Alaca Hafız Süleyman Çoşkun AİHL), 4.Oğuzhan Patıroğlu (Şehit Emin Güner MTAL).

15 sporcunun mücadele ettiği kızlar kategorisinde dereceye giren sporcular ve okulları ise şu şekilde oluştu;

100 Metre: 1.Ümmühan Çöl (Spor Lisesi), 2.Melike Bayraktar (Kargı Fen Lisesi), 3.Sevilay Dalyan (Bayat Şehit Osman Arslan).

Üç Adım: 1.Merve Patır (Spor Lisesi).

1500 Metre: 1.Dilşat Hilal Çam (Atatürk Anadolu Lisesi), 2.Sıla Naz Şen (Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi), 3.Hacer Demir (Spor Lisesi), 4.Gizem Çelik (Kargı Fen Lisesi).

Gülle Atma: 1.Fatma Cangücü (Bayat Şehit Osman Arslan), 2.İclal Balaman (Spor Lisesi).

200 Metre: 1.Sevilay Dalyan (Bayat Şehit Osman Arslan), 2.Serayinur Celt (Spor Lisesi).

800 Metre: 1.Dilşat Hilal Çam (Atatürk Anadolu Lisesi), 2.Sıla Naz Şen (Mukadder Akaydın Anadolu Lisesi), 3.İlknur Küçükgüler (Spor Lisesi).

Uzun Atlama: 1.Ümmühan Çöl (Spor Lisesi), 2.Özge Duymuş (Bayat Şehit Osman Arslan).

Cirit Atma: 1.Hacer Demir (Spor Lisesi).

Yarışlar sonunda düzenlenen ödül töreni ile dereceye giren sporculara madalya, takımlara ise kupaları takdim edildi.

(Rıfat KARA)