‘2.Lig'de mücadele eden sporculara sahip çıkacak kimseyi bulamıyoruz’

Çorum'un Bayanlar 2.Voleybol Ligi'nde ki temsilcisi Çorum Voleybol Spor Kulübü'nde Başkan Ali Haydar Teke, Çorum'da her fırsatta spora destek verdiklerini söyleyen kurum ve işadamlarına sitem etti.

Spor 19.01.2019, 00:10
284
‘2.Lig'de mücadele eden sporculara sahip çıkacak kimseyi bulamıyoruz’

Çorum'u Osmancık Belediyespor ile birlikte Bayanlar 2.Voleybol Ligi'nde temsil eden Çorum Voleybol Spor Kulübü ligin 13.haftasında Rize'de oynanacak olan Fındıklı Tenis Doğa maçına maddi sıkıntılar nedeniyle gidememe tehlikesi ile karşı karşıya. Kulüp Başkanı Ali Haydar Teke dün bu konu ile ilgili yaptığı yazılı açıklamada, Çorum'u 2.Lig'de temsil eden kız voleybol takımına sahip çıkılmadığını böyle devam ettiği takdirde Rize deplasmanına gidemeyeceklerini ve ligden ihraç edileceklerini söyledi. Teke açıklamasının devamında, "Biz bir kurum takımı değiliz, biz bir belediye takımı değiliz. Biz Çorum'un mütevazi takımı Çorum Voleybol Spor Kulübüyüz. Tamamen amatör ruh ve yüreğiyle oynayan hemen hemen hepsi alt yapımızdan yetişmiş hala lise öğrencisi olan pırlanta gibi sporculara sahibiz. Arkamızda her maç yanımızda olan düzgün karakterli velilere ve Çorum da bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan yürekli gençlere sahibiz işte bu yönüyle birçok kulüpten çok daha zenginiz. İşte bu güç ve zenginlik ile birçoğunun yapamazsınız dediği cesaret bile edemediği herşeyi yapıyoruz ve yapmaya devam edeceğiz. Yenilgilerimize hafifletici bahaneler bulup galibiyetlerimizi insanların gözüne sokmak gibi dertlerimiz de yok. Her zaman Çorum'u en iyi şekilde temsil etmek ve Çorum 'un en iyisi olmak için bütün gücümüz ile çalışmak derdindeyiz. Çorum Voleybol Spor Kulübü maddi kaynağı olmayan bir spor kulübüdür. Ligin 12.haftasina kadar ilimizi elimizden geldiğince temsil ettik. Rize Pazar, Çaykur Rize ve Sivas gibi deplasmanları kendi imkanlarımız ile karşıladık. Ordu ve Amasya gibi yakın sayabileceğimiz deplasmanlara Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün yardımı ile günü birlik gidip gelebildik. Ancak maddi olarak çıkaramayız dediğimiz bir Rize deplasmanımız kaldı. Bu konuda çalmadığımız kapı nerdeyse kalmadı. Çorum'da bize bu deplasman için araç temin edecek kurum veya kuruluş bulamıyoruz. Bu küçük yaşta 2.lig de mücadele eden kız çocuklarına sahip çıkacak bir kurum kuruluş veya sanayici bulamıyoruz ve bulamadığımız takdirde bu deplasmana gidemeyeceğiz. Yeri geldiğinde Sanayi kenti Çorum diyebiliyoruz. Anadolu'nun yükselen yıldızı Çorum diyebiliyoruz hatta her fırsatta sanayicilerimiz, yöneticilerimiz, idarecilerimiz, yerel yönetimler spora katkı veriyoruz şunları bunları yapıyoruz diyebiliyorlar. Merak ediyorum madem Çorum'da spora sporcuya destek veriliyor bu desteği ilimizi profesyonel bayanlar liginde temsil ettiğimiz halde biz neden hiç göremiyoruz bu soruyu ciddi anlamda soruyorum. Burada yönetimlere soruyorum Spora verilen desteği her kurum veya kuruluş kendi bünyesinde mi gerçekleştirmeli yoksa hitap ettiği bir şehre ,hitap ettiği bir gençliğe, hizmet verdiği insanlara eşit şekilde mi pay etmeli?

Biz Çorum Voleybol Spor Kulübü olarak kimseden maddi destek istemedik, sadece sezon boyunca ( sezon 4 ay ) ayda 2 kere takımımızı deplasmana götürüp getirecek araç tahsisi için uğraştık ve Gençlik Hizmetleri Spor il Müdürümüz Sayın Haşim Eger dışında maalesef kimse bu konuda bizlere yardımcı olmadı. Spora hizmet edenlere ödül verin demiyoruz ancak sırt çevirmeyin istiyoruz. Bizler Çorum'un gençleri için ter döküyoruz, Bizler deplasmanlarda Çorum'u temsil ediyoruz. Bizler Çorum'un reklamıyız. Bizler bayanlar Voleybol Ligi'nde Çorum'un gülen yüzüyüz. Biz kimseden onbinler, yüzbinler istemiyoruz sadece kızlarımızı Rize'ye götürecek bir araç istiyoruz. Herhalde koskoca Çorum'un buna gücü yeter diye düşünüyorum. Salı gününe kadar 3 bin lira gibi bir maliyeti karşılayacak bütçe veya bizi Rize'ye taşıyacak bir araç tahsis edemezsek maalesef ligin 13.haftasında karşılaşacağımız Rize-Fındıklı deplasmanına gidemeyip ligden ihraç olma riski ile karşı karşıya kalacağız. Çorum'un takımına ve çocuklarına sahip çıkmasını bekliyoruz. Herkese saygılar sunuyorum" dedi.

(Rıfat KARA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
15°
az bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@