16-17 Yaş Güreş Birinciliği yapıldı

Adil Candemir Güreş Eğitim Merkezi’nde 2 gün süren il birinciliğinde, serbest stilde 35, grekoromende ise 21 sporcu mindere çıkarken, dereceye girenler madalya ile ödüllendirildi.

16-17 Yaş Güreş Birinciliği yapıldı

Adil Candemir Güreş Eğitim Merkezi’nde 2 gün süren il birinciliğinde, serbest stilde 35, grekoromende ise 21 sporcu mindere çıkarken, dereceye girenler madalya ile ödüllendirildi.

27 Ocak 2014 Pazartesi 18:30
16-17 Yaş Güreş Birinciliği yapıldı
Güreş İl Temsilciliği’nin 2014 yılı faaliyet programında yer alan 16-17 Yaş İl Birinciliği haftasonunda yapıldı.
Adil Candemir Güreş Eğitim Merkezi’nde 2 gün süren ilk birinciliğinde, Çorum Belediyespor, Gençlikspor, Buhara Gençlikspor ve Sungurluspor’dan katılım oldu. Cumartesi günü yapılan serbest stil müsabakalarına 35, dün yapılan grekoromen stil müsabakalarına ise 21 güreşçi katıldı.
Dereceye girip madalya ile ödüllendirilen sporcular ve kulüpleri şöyle:
SERBEST
34-42 Kilo:1. Engin Çetin (Gençlikspor), 2. Tunahan Kömürcü (Gençlikspor), 3. Ümit İpek (Sungurluspor), 3. Eray Sami Yardımcı (Sungurluspor)
46 Kilo: 1. Yahya Akkaya (Gençlikspor), 2. Bilal Akbıyık (Çorum Belediyespor), 3. Ramazan Bolat (Gençlikspor)
50 Kilo: 1. Arif Eryücel (Gençlikspor), 2. Musa Şahin (Gençlikspor), 3. Tarık Bolat (Gençlikspor), 3. Zekeriya Sinan İpek (Gençlikspor).
54 Kilo:1. Deniz Akkaya (Çorum Belediyespor), 2. Bayram Doğan (Gençlikspor), 3. Serhat Öztemel (Gençlikspor), 3. Enes Tankıkulu (Sungurluspor).
58 Kilo: 1. Emrah Sarıtaş (Çorum Belediyespor)
63 Kilo: 1. Ahmet Çınar (Gençlikspor), 2. Mehmet Can Demirel (Sungurluspor), 3. Ahmet Kıvrak (Sungurluspor), 3. Cumaali Akburun (Sungurluspor).
69 Kilo: 1. Murat Kalender (Gençlikspor), 2. Selim Oslu (ferdi), 3. Yusuf Özçetin (Buhara Gençlikspor)
76 Kilo: 1. Mimar Sinan İşler (Çorum Belediyespor), 2. Çağrı Kırbıyık (Gençlikspor), 3. Hüseyin Kütlemez (Gençlikspor), 3. Fatih Kurnaz (Sungurluspor)
85 Kilo: 1. Sina Fevzi Göz (Buhara Gençlikspor)
85-100 Kilo: 1. Bekir Eryücel (Çorum Belediyespor), 2. Mücahit Alkaç (Çorum Belediyespor), 3. Kahraman Yüksel (Buhara Gençlikspor).
GREKOROMEN
39-42 kilo: 1.Ümit ipek (Sungurluspor), 2. Eray Sami Yardımcı (Sungurluspor).
46 kilo: 1. Bilal Akbıyık (Çorum Belediye).
50 kilo: 1.Fazlı Kartal (Buhara Gençlikspor), 2.İbrahim Berkay Yaldıran (Sungurluspor).
54 kilo: 1.Enes Tanrıkulu (Sungurluspor), 2. Bünyamin Kaynarca (Sungurluspor).
58 kilo: 1.Mehmet Çeker (Çorum Belediye), 2. İsa Arslan (Gençlikspor), 3. Sefa Oypan (Gençlikspor).
63 kilo: 1.Ümit Kırçiçek (Çorum Belediye), 2. Özgür Yiğit (Gençlikspor), 3. Serkan Kurtaran (Çorum Belediye), 3. Mehmet Can Demirel (Sungurluspor).
69 kilo: 1.Hüseyin Canbolat (Sungurluspor), 2. Yusuf Özçetin (Buhara Gençlikspor).
85 kilo: 1. Sinan Fevzi Göz (Buhara Gençlikspor).
85-100 kilo: 1.Mücahit Alkaç (Çorum Belediye), 2. Emirhan Güvenoğlu (Sungurluspor), 3. Kahraman Yüksel (Buhara Gençlik).
(Bülent USLU)
Son Güncelleme: 27.01.2014 18:32