20.07.2013, 00:00 288

Sonuca göre hareket etmek

Selma TARHAN

Selma TARHAN

 

Çiftçi Memet kazadan ciddi bir şekilde yaralanmış olduğuna inanmış ki, (kazadan sorumlu tuttuğu) taşıma şirketine dava açıyor.Mahkeme salonunda şirketin avukatı ile Memet karşı karşıyalar, ve avukat soruyor:

-Ama siz kazadan sonra, "iyiyim"demediniz mi??

-Ağnatiim, efendim: Bizim Karakaçan'ı tam yüklemiştim ki...

-Bakın, teferruatı bir kenara bırakalım, siz sadece soruma cevap verin: Siz, kazadan hemen sonra "iyiyim" demediniz mi????

-İşte anlatıyom ya abim, tam Karakaçan'ımı kamyonetime yükledim ve yola çıktım ki... 

Avukat tekrar sözünü kesti ve hakime dönerek:

-Sayın hakim, size olayın tam olarak nasıl gerçekleştiğini kendi ifadesi ile almaya çalışıyorum ama, soruma cevap vermiyor. Bu bey, kazadan hemen sonra olay yerine ulaşan polis memuruna ifadesinde "iyi" olduğunu söylemişti. Şimdi, aradan kaç hafta geçmiş, müvekkilime dava açıyor. Ben bu davada, bu arkadaşın mahkemeyi yanıltmaya çalıştığına inanıyorum. Burada bir kasıt söz konusu. Lütfen, kendisine sadece soruya cevap vermesini söyler misiniz?

Oysa ki hakimi sanki çitçinin hikayesi ilgilendirir gibiydi:

-Memet'in Karakaçan hakkında söyleyeceklerini merak ettim aslında..Bırakalım da bize diyeceğini desin....

Memet hakime teşekkür ederek devam etti:

-İşte dediğim gibi, sayın hakimim, tam eşeğimi kamyonetime bindirmiş şehre doğru gidiyordum ki, bu şirkete ait gocumaan bi kamyon, "Dur" tabelasına aldırmadan üzerime sürdü ve bize çarptı. Ben yolun bi yanına fırladım, Karakaçan bi yana....nasıl kötüyüm, nasıl kötü, anlatamam...kıpırdanamıyom sancıdan...öte yandan Karakaçan bir anırıyo, bir anırıyokine, ortalık inliyo..derkene bi pulis memuru geliverdi, Karakaçanın anırmalarnı duymasile önce ona dooru getti, eğildi, baktı, tabancasına davrandı, alnının ortasından Karakaçanımı urmasın mı??? Soonacııma, yolun garşı tarafına geçti, bana dooru geldi, dedikine:

-Eşeğinin hali berbattı, vurmak zorunda galdım, sen nassın? dedi.....

Sadece sonuca  göre  hareket  edenlere….

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
26°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 05:01
Güneş 06:25
Öğle 12:37
İkindi 15:58
Akşam 18:38
Yatsı 19:57

Gelişmelerden Haberdar Olun

@