02.02.2012, 00:00 187

SÖNMEYEN IŞIK, SALİM SAVCI HOCADAN YENİ BİR KİTAP

Salim SAVCI

Salim SAVCI

Yayın dünyamızda, sönmeyen ışıklarımız vardır. Onlar, geçmişin aynası, bugünün aydınlığı, yarının unutulmayan yıldızlarıdır.

Salim Savcı hoca, söylemeye çalıştıklarımızın daha üstünde, daha fazlası bir büyüğümüz, eğitimcimiz, yazarımız, fikir adamımızdır.

“63. kitabımı gönderiyor sizleri sevgiyle kucaklıyorum” diye yazmış. Hoca, Çorum ilinin Osmancık ilçesinin Çampınar Köyünde yaşıyor. Mutlu, huzurlu bir yaşam sürüyor.

42 sayfalık, Salim Savcı hocanın aydınlık dünyasından yansımalar olarak gördüğüm, “Bilimsel açıdan; oku, düşün, değerlendir, paylaş, uygula” adlı kitap getirdikleri bakımından, antolojiler dolusu bir içeriğe sahip.

Selahattin Aydemir imzalı bir sunuş, Salim Savcı imzalı bir önsöz var ilk sayfalarda. Sekizinci sayfada, öğrenme konusunun öneminden bahsediliyor, detaylandırmalarla bilgilendiriliyor.

İstek: Bir içten yönelmedir. Bir şeyi yapma, yeme gibi eylemlere karşı duyulan ilgidir.

İlgi: İki şey arasındaki bağlılık, yakınlık ve ilişkidir.

İlgi çekmek: Merak uyandırmak.

Merak: Bir şeyi anlamaktır, öğrenmektir. Bunun için duyulan istek, dolayısı ile ilgidir.

Sonra merak etmek, meraklı, uğraşma, huy, itiyat kelimelerinin karşılıkları veriliyor, detaylı biçimde anlatılıyor.

Salim Savcı hoca, ciddi, inanılır ve güvenilir bir bilim adamıdır. Eğitimciliğiyle hamur ettiği, geliştirdiği, sonuçlandırdığı gerçekler, doğrular vardır. O’nun yayınlarında, dünyasında. Tebriklerimi, sevgi ve saygılarımı sunuyorum efendim.

Osmancık Haber Gazetesi

Salim Savcı hocanın gönderdiği bir gazete var masamda. Adı: Osmancık Haber. Büyük boy, sekiz sayfayla haftalık olarak yayınlanan Osmancık Haber’in sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni: Orhan Güçlü, Yazı İşleri Müdürü: İlkay Sever, Muhabir, Bilgisayar Mizampaj-Montaj: İlkay Sever, Muhabir: Selma Yağan.

31 Temmuz 1996 tarihinde kurulan Osmancık Haber Gazetesinin 777 nci sayısı masamda. Bu sayıdan bazı haberler: Atatürk Osmancık’ta anıldı / Engelliye destek programımızın üçüncü destekçisi Ümit Yedekçi / Salim Savcı’nın yeni kitabı çıktı / Kamyonun ezdiği domuz bir süre yolu trafiğe kapattı / Basın mensuplarına dil bilgisi semineri / Magandanın silahından çıkan kurşunla bir kişi daha yaralandı vb.

Mehmet Özata, Salim Savcı, Dinçer Bilginer imzalı köşe yazıları.

Türk toplumunun konukseverliği dünya milletleri arasında ilk sıralarda yer alır. Doğudan batıya gidildikçe konuk severlik azalır. Bireysellik öne çıkar (Salim Savcı)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@