13.11.2015, 00:10 239

SEÇİMLER VE ÇORUM !

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

7 Haziran 2015 seçimleri sonucunda Hükümet kurulamaması nedeniyle ülkemiz 1 Kasım 2015’te tekrar seçime gitti.
Bu seçimlerin ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını ve kalkınmayı , barışı ve huzuru sağlamasını temenni ediyorum.
Bu seçimlerde, ilimizden AK Parti’den Salim Uslu, Ahmet Sami Ceylan, Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ile CHP’den Tufan Köse milletvekili seçildiler. Kendilerini tebrik ederken, ülkemize ve şehrimize faydalı olacak hizmetleri vermelerini ve projeler geliştirmelerini bekliyorum.
Şehrimizden seçilen bu 4 milletvekili yanında başka şehirlerden 6 Çorumlu milletvekili seçilmiştir. AK Parti'den Feyzullah Kıyıklık(İstanbul), Naci Ağbal(Bayburt), Naci Bostancı(Amasya), Murat Alparslan(Ankara) Cumhuriyet Halk Partisi'nden Mustafa Akaydın(Antalya), Ali Haydar Hakverdi(Ankara). Çorum dışındaki illerden seçilen hemşehrilerimizi de tebrik ederken kendilerinden temsil ettikleri şehirlerinin sorunlarına sahip çıkarken, doğdukları şehrimizi unutmamalarını ve gelişmesine destek vermelerini bekliyorum.
Bana göre bu seçim TBMM'de önemli bir Çorum Grubu'nun oluşmasını sağlamıştır.
Çorum'un gelişmesi için Çorum'da görev yapan yetkililer Çorum dışında yaşayan ve sayıları 1 milyonun üzerinde olan ''Dış Çorumlular'' ile bağlantı kurmalı ve onların Çorum’la olan bağlantılarını artırmalıdırlar. Böylece '' Dış Çorumlular'' arasından seçilen 6 milletvekili gibi onlardan da Çorum'a sahip çıkmaları istenebilir. .
Seçimler esnasında, şehrimizin gelişmesi ile ilgili olarak aşağıda verilen sözlerin gerçekleştirilmesini, tüm Çorumlular gibi Çorum dışında yaşayan 1 milyon dış Çorumlu’dan birisi olarak ben de bekliyorum. Bunlar arasında önemli olanlar;
* Hitit Üniversitesi'nin gelişmesinin hızla tamamlanması,
* Samsun – Çorum-Ankara hızlı tren hattının açılması ,
* Samsun-Adana otobanının yapılması ,
* Çorum çevre yolunun tamamlanması,
* Amasya -Merzifon Havaalanı adına Çorum’un da eklenerek Amasya –Merzifon –Çorum olarak düzeltilmesidir.
Burada tek tek belirtmediğim diğer verilen sözlerin de gerçekleştirilmesini ve takibini yeni seçilen milletvekillerimizden istirham ediyorum. Eminim ki, Çorum halkı ve basını da, verilen bu sözlerin ayrıca takipçisi olacaktır.
Yazıma son vermeden önce, Hasene Ilgaz’ın ve Melek Denli Karaca’nın milletvekilliklerinden sonra, Çorum’dan uzun yıllar sonra bir kadın milletvekili olarak Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’un tekrar Meclis'e girmiş olması beni sevindirmiştir. Ayrıca kendilerini Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı(ÇEKVA) mensupları olarak yakinen tanıdığım Feyzullah Kıyıklık ve Mustafa Akaydın'ı tebrik ediyorum.
İstanbul, 13 Kasım 2015

Not: Naci Ağbal, Bayburt doğumlu olmasına rağmen uzun yıllar Çorum'da yaşamıştır ve Çorum'da çok sayıda akrabası yaşamaktadır.
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 18 Eylül 2020
İmsak 04:52
Güneş 06:17
Öğle 12:39
İkindi 16:07
Akşam 18:52
Yatsı 20:12

Gelişmelerden Haberdar Olun

@