08.04.2019, 00:16 87

SEÇİLEN BELEDİYE BAŞKANLARINI TEBRİK EDİYORUM

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Ülkemizde 31 Mart 2019 tarihinde yapılan mahalli idare seçimleri birkaç büyükşehir dışında sonuçlandı. Çorum da seçim sonuçlarının hızla belirlendiği yerlerden birisi oldu.

Mahalli yönetimlerin özellikle plan ve teknik konularda bağlı olduğu İmar ve İskan Bakanı olarak T.C. 44. Hükümeti’nde yer aldığım zamanda olduğu gibi, halen şehrimin gelişmesine katkıda bulunabilmek için elimden geldiği kadar çalışıyorum. Bugün geriye dönüp baktığımda Bakanlığım sırasında şehrim için yaptıklarımı bir bir kaydetmediğim için üzülüyorum. Sağladığım katkılardan hatırladıklarımdan bazılarını zaman zaman bu köşemde bahsediyorum.

Bugün köşemi bunları anlatmaya değil yeni seçilen belediye başkanlarını tebrike ayırmayı istiyorum. Ben Çorum’u bir bütün olarak görüyorum. Çorum’u seven bir “Dış Çorumlu” olarak en çok nüfusun yaşadığı Çorum Merkez’in ve en az nüfusun yaşadığı Düvenci’nin her bir ferdini kendime çok yakın bir hemşehri ve kardeş olarak görüyorum. Bu nedenle aşağıda isimlerini seçim bölgelerinin adlarına göre sıralayarak verdiğim ve kendilerini tebrik ettiğim seçilen başkanlardan da tüm seçmenleri parti ayırımı yapmadan bir kardeş gibi görmelerini ve kucaklamalarını temenni ediyorum.

Alaca: Halil İbrahim Şaltu (AK Parti)

Bayat: Ekrem Ünlü (AK Parti)

Boğazkale: Mesut Ocaklı (MHP)

Çorum: Halil İbrahim Aşgın (AK Parti)

Dodurga: Mustafa Aydın (AK Parti)

İskilip: Ali Sülük (MHP)

Kargı: Zeki Şen (AK Parti)

Laçin: İdris Görünmez (AK Parti)

Mecitözü: Veli Aylar (CHP)

Ortaköy: Taner İspir (AK Parti)

Oğuzlar: Muzaffer Yıldırım (AK Parti)

Osmancık: Ahmet Gelgör (MHP)

Sungurlu: Abdulkadir Şahiner (İYİ Parti)

Uğurludağ: Remzi Torun(AK Parti)

Aşdağul(Ortaköy): Mehmet Çelik (AK Parti)

Düvenci(Merkez): Necmettin Yalçın (AK Parti)

*

Değerli başkanlar, hepiniz yapacaklarınızı seçim öncesinde açıkladınız. Bunları gerçekleştirmek için elinizden gelen gayreti belediye meclisi üyeleri ile birlikte göstereceğinizden eminim. Projelerinizi ve yeni proje tekliflerini ayrıca seçim bölgenizin dışında yaşayan hemşehrilerinizle (Dış Çorumlular) ve onların yaşadıkları yörede kurdukları sivil toplum kuruluşları ile (vakıf, dernek, platform ve benzeri) paylaşınız ve onların maddi ve manevi desteğini yanınıza alınız.

Sizlere ve şahsınızda belediye meclisi üyelerine bir defa daha başarılar dilerken yolunuz açık olsun diyorum. Böyle bir günde geçmişte şehrimize hizmet vermiş belediye başkanlarına ve belediye meclisi üyelerine de teşekkür ediyorum.

Çorum’da seçime katılan tüm partililere, demokratik yaşamımıza katkılarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. İstanbul 7 Nisan 2019

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 24 Ekim 2020
İmsak 05:29
Güneş 06:53
Öğle 12:30
İkindi 15:27
Akşam 17:56
Yatsı 19:15

Gelişmelerden Haberdar Olun

@