19.11.2018, 00:10 173

SAYIN VALİMİZ MUSTAFA ÇİFTÇİ HOŞGELDİNİZ

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Prof. Dr. Ahmet SAMSUNLU

Çorum’u çok seven, şehrimizi Meclis’te ve Hükümet’te temsil etmiş, Çorum Vakfı’nın ve Çorum Eğitim ve Kültür Vakfı’nın (ÇEKVA) kuruluşlarına katkıda bulunmuş ve halen de İstanbul’da kurulu bulunan ÇEKVA’nın Onursal Başkanı olarak, bu yazımla size ve saygıdeğer eşinize şehrimize hoş geldiniz derken, görevinizde başarılar diliyor ve sizi tebrik ediyorum.

Biz Çorumlular şehrimize gelen tüm valilerimize ve genelde devletimizin tüm görevlilerine kendimizi çok yakın hisseder, onları sayar ve severiz. Ayrıca, onların şehrimizden ayrılırken birer Çorum sevdalısı olması için elimizden geleni de yaparız. Diğer taraftan şehrimizden ayrıldıklarında onları hiçbir zaman unutmayız.

Bizim nesil 1960’lı yıllarda Çorum’a Vali ve Belediye Başkanı olarak hizmet eden ve iz bırakan rahmetli Mehmet Varinli’yi ve ondan sonra da şehrimize verdikleri unutulmayan hizmetleriyle bazı valilerimizi her zaman hatırlarız. Yeni göreve başladığınız bugünlerde sizin de vereceğiniz hizmetlerle unutulmayan valilerimiz kategorisinde yer almanızı temenni ediyorum.

Yıllarca önce Çorum’da valilik yapmış olanları, hemşehrilerimiz yeni tayin edildikleri şehirlerde gruplar halinde veya kişisel olarak ziyaret etmektedirler. Bu dostlukların doğmasında sayın valilerimizin değerli eşlerinin Çorum’un sosyal ve kültürel yaşamında etkin olarak yer almalarının büyük bir katkısı olduğunu da belirtmek isterim. Onlar da sık sık Çorum’u ziyaret etmektedirler. Ayrıca vakıflarımızın Ankara ve İstanbul’da tertiplediği toplantılara da katılmaktadırlar.

Bizler, sayın valimizin devletimizin şehrimizdeki en büyük temsilcisi olduğunu, Cumhurbaşkanını ve bakanları temsil ettiğini bilir ve ona göre hareket ederiz. Onun yücelmesinin, devletimizin yücelmesine vesile olduğunu gözden ırak tutmayız. Gelen valilerimiz ise bu saygı ve sevgiyi onurlandırmayı bilmişlerdir.

Sayın Çiftçi, 1950’li yıllarda Anadolu’nun ortasında unutulmuş ve kalkınma yolunda oldukça geri kalmış olan kentimiz, devletimizin ve müteşebbis hemşehrilerimizin katkıları ile bu geri kalmışlık çemberini kısmen parçalamış olmasına ve zaman zaman “Anadolu Kaplanları” arasında sayılmasına rağmen halen arzuladığı kalkınmışlık seviyesine ne yazık ki ulaşamamıştır.

Çorum ve Çorumlular sizden de çok şeyler beklemektedirler. Bunların neler olduğunu halkın arasına girebildiğiniz ve mahalli gazeteleri okuyabildiğiniz takdirde hemen tespit edebilirsiniz. Bu konuları gelecek yazılarımda değerlendirmenize sunacağım.

1000 yıla yakın bir süreden beri bu topraklarda bağımsızlığını korumuş devletimizin sonsuza kadar payidar olabilmesi için birlik ve beraberliğimizi sizin katkılarınızla korumalıyız.

Sayın Valimiz Mustafa Çiftçi, bu hislerle size tekrar hoş geldiniz diyor, başarılar diliyorum.

YOLUNUZ AÇIK VE BAŞARILARLA DOLU OLSUN.

İstanbul, 18 Kasım 2018

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 01 Kasım 2020
İmsak 05:37
Güneş 07:02
Öğle 12:29
İkindi 15:18
Akşam 17:46
Yatsı 19:05

Gelişmelerden Haberdar Olun

@