13.11.2012, 00:00 804

RUHUN OLGUNLAŞMASI

Selma TARHAN

Selma TARHAN

* Tanrı’dan gururumu yok etmesini istedim. Tanrı: "Hayır. Gurur benim yok edebileceğim bir şey değil, senin bırakabileceğin bir şeydir." dedi.

* Tanrı’dan sakat çocuğumu iyileştirmesini istedim. Tanrı: "Hayır. Onun ruhu sağlam, vücut o kadar önemli değil, o geçici bir şeydir." dedi.

* Tanrı’dan bana sabır vermesini istedim. Tanrı: "Hayır. Sabır büyük  acılar çekilerek öğrenilebilecek bir şeydir. Sabır verilmez, hak edilir." dedi.

* Tanrı’dan beni mutlu etmesini istedim. Tanrı: "Hayır. Ben sadece nimetlerimi sunarım, mutlu olmak sana bağlı." dedi.

* Tanrı’dan beni çektiğim acılardan kurtarmasını istedim. Tanrı: "Hayır. Çektiğin acılar günlük kaygılarının önemsizliğini anlamanı, onlardan uzaklaşmanı ve bana daha çok yaklaşmanı sağlar."dedi.

* Tanrı’dan ruhumu olgunlaştırmasını istedim. Tanrı: "Hayır. Kendi kendine olgunlaşmalısın, ama meyvelerini alman için yardım edeceğimden emin olabilirsin." dedi.

* Tanrı’dan hayatı sevmemi sağlayacak her şeyi istedim. Tanrı: "Hayır.Ben sana hayatı vereceğim, böylece hayata dair her şeye sahip olabilirsin." dedi.

* Tanrı’dan Tanrı’ya duyduğum sevgiyi, başkalarına da duyabilmeyi istedim. Tanrı şöyle dedi: "Ohhh!  Nihayet doğru bir şey istedin."

* Ruhu olgunlaşmamış bir kul, Tanrı’ya hep “Ver bana…” ile biten dualar eder. Olgunlaşmış bir ruh ise “Vermemi sağla…” diye bitirir dualarını.

(Steve Goodier'ın "Bir Dakika Hayatınızı Değiştirebilir" adlı kitabından alınmıştır.)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
banner303
Namaz Vakti 25 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@