Otomobilde devrim!

Sayın Ömer Derindere başta olmak üzere DERİNDERE MOTORLU ARAÇLAR’ ı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

        Ben, Ömer Derindere’yle 1975 yılında Turhal’dan Samsun’a taşındığımızda tanışmıştım.

Rahmetlik babası Şevki Derindere’yi zaten isim olarak biliyor, ırmağın akıntısından elektrik üreten büyük sanayici, büyük hayırsever olarak tanıyordum.  (2004 yılında yayınlanan, “Hayalimdeki Köy Sefa Köy “ isimli kitabımda sudan elektrik üretimini anlatmıştım.)

        Ömer Bey’in Samsun’a gelişi 1970 yılından önce olsa gerek. Ben Samsun’a taşındıktan sonra yaptığım bütün ciddi yatırımlarımı kendisine sorarak yaptım. Kendisi doğru kararlar almamda bana hep yardımcı olmuştur.

Ömer beyle aynı yaştayız. Yani 76 yaşındayız. Ömer Derindere sağlam bir kafa yapısına sahip, kararlı, azimli, çalışkan ve dürüst bir hemşerimiz, medarı iftiharımızdır.

        Bu büyük hayırsever dostuma sıhhat, afiyet ve huzurlu uzun ömürler diliyor, başarılarının devamı için dua ediyorum efendim.

        Derindere Motorlu Araçlar’ın otomobil dünyasındaki bu büyük başarısı basın yayın kuruluşlarınca yeterince anlatıldığından, ben, Sayın Ömer Derindere’nin, benim için özel olan diğer özelliklerini anlatmaya çalıştım.

        Benzinin litresinin 5 liraya satılmaya başlandığı şu günlerde ne büyük tasarruf sağladığını ve hava kirliliğinin de hat safhalarda olduğu yine bu günlerde temiz havaya etkisi de düşünülürse bunun ne kadar sevindirici bir haber olduğunu daha iyi görürüz. Kapasiteyi 10-15 katına çıkarma palanlarınız olduğunu tahmin ediyorum. (Üretim adedi ayda 1.000 -2.000 olmalı)

        ÖMER KARDEŞİM, ilk arabayı bana verirse ayrıca mutlu olacağımı belirtmek isterim.  (Tabii ki ECE BANYO adına)

Dostluğumuz dostluk, alışverişimiz uğurlu olur evvel Allah.

        6 Şubat tarihli ulusal gazetelerimizin hepsinde bütün özellikleri anlatılan bu otomobil devriminiz her türlü övgüye değer. Tekrardan tebrik ediyor üstün başarılarınızın devamını diliyorum.

        Ben, dostun dosta duygularını sundum. Başarılarınızın devamı ve niceleri için dua ediyor, hepinize saygı ve sevgilerimi yolluyorum efendim.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol