Osmancık’a “akıllı ev” sistemleri ile donatılmış 182 konut yapılıyor

Son yıllarda Osmancık’ta inşaat sektörü alabildiğince genişliyor ve her firma yaptığı projelerle adını duyuruyor. 2004 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Kurşunoğlu İnşaat ise diğer firmalardan ayrılarak sektörde lider firma imajını tescilleme yolunda önemli adımlar atıyor.

Osmancık’a “akıllı ev” sistemleri ile donatılmış 182 konut yapılıyor

Son yıllarda Osmancık’ta inşaat sektörü alabildiğince genişliyor ve her firma yaptığı projelerle adını duyuruyor. 2004 yılında bir aile şirketi olarak kurulan Kurşunoğlu İnşaat ise diğer firmalardan ayrılarak sektörde lider firma imajını tescilleme yolunda önemli adımlar atıyor.

17 Aralık 2013 Salı 04:13
Osmancık’a “akıllı ev” sistemleri ile donatılmış 182 konut yapılıyor

Şirketin başarı öyküsünde Kurşunoğlu İnşaat Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Kurşun yer alıyor.
Kurumsallaşmaya büyük önem veren ve bir anlamda bunun meyvelerini toplayan Kurşunoğlu İnşaatın yönetiminde baba Haydar Kurşun, yönetim kurulu üyesi inşaat mühendisi oğul Serdar Kurşun bulunuyor.
Ağırlıklı olarak müteahhitlik, gayrimenkul alım-satım ve mühendislik projeleri üstlenen Kurşunoğlu İnşaat yaptığı ve yapmayı planladığı yepyeni projeleriyle yatırımcıların ilgi odağı oluyor.
Çorum’un en kullanışlı evleri Osmancık’ta
Kurşunoğlu İnşaat Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Kurşun ilçenin Koyunbaba Mahallesinde bulunan akıllı evlerin Çorum’da bir ilk olduğunu söyledi.
Her türlü sosyal aktivitesi, yeşil alanı, güvenliği, otoparkı, çocuk parkları, sportif amaçlı salonlar, dinlenme ve eğlence yerlerini kapsayan Atatürk
Dumlupınar Sitesinde inşasına devam edilen 9 blok-182 daireli akıllı evlerin Çorum’da bile bulunmayan özelliklerde evler olduğunu söyledi.
Kurşun 110 ila 140 bin lira arasında değişen fiyatlarla satışa sunmaya başladıkları akıllı evlerin inşasının 2014 Ocak ayı sonunda biteceğini ve tapuları ile birlikte daireleri sahiplerine teslim edeceklerini bildirdi.
Akıllı Evlerin Özellikleri!
Osmancık'ta Kurşunoğlu İnşaat tarafından Koyunbaba Mahallesi’nde yapımı devam eden akıllı evler 9 ayrı blokta akıllı ev sistemleri ile donatılmış 182 daireden oluşuyor.
Osmancık'ta ilk defa uygulanan akıllı ev sistemleri ile donatılmış yaşam alanı üstün konfor ve güvenlik sistemlerinin yanı sıra alışveriş merkezi, spor alanları, koşu parkuru ve yürüyüş yolları gibi sosyal alanları ile de dikkat çekiyor.
Akıllı daireler uzaktan izleme ve kontrol sistemine sahip. Bilgisayar aracılığı ile uzaktan tam kontrol sağlanabiliyor. Dijital ısı ayarlı kalorifer petekleri ve klimalar evin ısısını programlanan saatte istenilen seviyeye getiriyor. Evden çıkıldığı anda devre dışı kalan aydınlatma sistemi tekrar eve dönüldüğünde otomatik olarak devreye giriyor. Akıllı evlerin perdeleri bile teknolojiye uyum sağlıyor. Perdeler aydınlığa göre ya da uzaktan kumanda ile kontrol edilerek kapanıp açılabiliyor. Lavabolarda sensörlü su bataryaları bulunuyor.
Akıllı evlerin güvenlik sistemi de en üst düzey güvenlik imkanı sağlıyor. Çelik kapılarda anahtar yerine kartlı geçiş sistemi kullanılıyor. Evde hiç kimse olmadığında dairenin elektriği ve suyu otomatik olarak devre dışı kalıyor. Daireye izinsiz girilmeye çalışıldığı anda güvenlik sistemi ev sahibine haber veriyor. Her hangi bir yangın ya da gaz kaçağı ihtimali de güvenlik sistemini devreye alıyor.
Akıllı evler teknolojinin sağladığı imkanların yanı sıra geniş ve konforlu yapısı ile ilgi çekiyor. 170 metrekare daire 3 oda bir salondan oluşuyor. 17 metrekare alana sahip balkon bulunan dairede iki ayrı banyo var. Ayrıca lavabolar ve mutfakta 24 saat sıcak su bulunuyor.
Konutta % 12 indirim
“Yuvasız Kuş, Evsiz Kimse Kalmasın” sloganıyla hem ekonomik hem de lüks konutlar yapan Kurşunoğlu İnşaat peşin alımlarda %12 indirim kampanyası başlattı.
Kişiye özel ödeme planı da uygulayan Kurşunoğlu İnşaat 3/1 peşin, 3/1’i taksit, 3/1 teslimatta ödeme imkanları ile herkesi ev sahibi yapıyor.
Villa Kent
Osmancık’ta nereye giderseniz gidin mutlaka bir inşaat çalışması görürsünüz. Özellikle son yıllarda ilçede inşaat sektöründe büyük ilerlemeler görülürken lüks konut projeleri ile Osmancık’ın siluetini değiştiren Kurşunoğlu İnşaat Villa Kent projesine hazırlanıyor.
Villa Kent inşası 2014 ilkbahar mevsiminde başlanılması planlanılıyor.
Şenyurt Mahallesinde yapılması planlanan Villa Kent 40 dönüm arazi üzerine 68 adet villa tipi ve müstakil evlerden oluşuyor.
Villa Kent’in Yeni Osmancık Devlet Hastanesine uzaklığı yaklaşık 1 km civarında.
Villa Kent önümüzdeki yıllarda yapılacak olan Otoban, Hızlı Tren ve Çevre Yoluna sıfır.
Villa Kent, Osmancık Kurs ve Okul Talebelerine Yardım Derneği tarafından Kurşunoğlu İnşaat’a yaptırılan 200 öğrenci kapasiteli ilköğretim okuluna sıfır.
Villa Kent’in 18 ayda tamamlanması öngörülüyor.
Aylık 500 TL taksitle Kiracılıktan Kurtuldu
İnşaat sektöründeki faaliyetlerini konut inşa ederek sürdüren Kurşunoğlu İnşaat, hayata geçirdiği projelerinde çağdaş yaşam alanları sunarken aylık 500 TL taksitlerle ev sahibi yapmaya devam ediyor.
İlçenin dört bir yanında yükselen lüks konut ve toplu konut projeleri dikkat çeken Kurşunoğlu İnşaat birçok başarılı projeye imza atarak Osmancık’ta inşaat ve konut sektörüne devrim niteliğinde yeni bir boyut ve farklı bir bakış açısı getirdi. yaklaşık 500 aile aylık 500 TL taksitlerle ev sahibi olurken Emekli Polis Memuru Hasan Gündem 20 yıllık kiracılıktan sonra ev sahibi olmuş.
4 yıl önce emekli olan Hasan Gündem ve ailesi 20 yıl süren kiracılıktan sonra Gürleyik Battal Gazi Konutlarında ev sahibi olmanın mutluluğunu yaşadığını belirtti.
500 m2 arsa üzerine 142 m2, bahçe içerisinde 2 katlı eve aylık 500 TL taksitlerle sahip olduklarını belirten Hasan Gündem ve ailesi bütçelerine uygun ödeme planları ile ev sahibi olduklarını belirtti.
Hedef Yurt İçi Müteahhitlik
Kurşunoğlu İnşaat Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Kurşun projeleri yaparken ve uygularken toplumun özel bir kesimini hedeflemeyip tüm toplumu kucaklamaya en fakirden en zengine bütün hemşerilerini ev sahibi ve komşu yapmaya çalıştıklarını belirtti.
Hedeflerinin yurt içinde de inşaat taahhüt ve müteahhitlik işleri yapmak olduğunu belirten Kurşun: “Bir firmanın kurumsallaşıp gelişebilmesi için kendini yenilemesi ve yeni yatırımlarla büyümesi gerekiyor.
Bizimde ileriki hedeflerimizde Osmancık dışındaki arsalarımızda yatırım yapma düşüncelerimiz var”dedi.

Son Güncelleme: 17.12.2013 04:14