Osmancık yarın doğalgaza kavuşuyor

ÇorumGaz tarafından Osmancık ilçesine doğalgaz verilmesi için hızla yürütülen çalışmalarda son aşamaya gelindi. Osmancık halkı, yarın saat 12.00’de ilçede yapılacak olan tören ile doğalgaz kullanmaya başlayacak.

Osmancık 25.12.2017, 02:09
1273
Osmancık yarın doğalgaza kavuşuyor

ÇorumGaz A.Ş. Genel Müdürü Kasım Kahraman, “Osmancıklı hemşerilerimiz Çorum’a doğalgaz verilmesinden hemen sonra ilçelerine doğalgazın getirilmesi için talepte bulunmaya başladılar. Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Ahlatcı Bey, 2010 yılında dönemin Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı huzurunda, ‘Osmancık ilçesine doğalgaz verilmesi bizim için bir sosyal sorumluluk projesidir, Botaş ilçe girişine kadar iletim hattını getirirse ve ilçede 3.500 abone olursa biz doğalgazı vermeye hazırız’ beyanında bulunarak bunu deklare etmiştir. Osmancıklı hemşerilerimiz abone sayısına ulaşabilmek için yoğun gayret sarf etmişlerdir” dedi.

Osmancık ve Alaca ilçelerinden gelen yoğun talep üzerine Enerji Bakanlığı’nın nüfusu 10 binin üzerinde olan ilçelere doğalgaz götürme konusunda 28 Nisan 2013 tarihinde bir Bakanlar Kurulu kararı çıkardığını anımsatan Kahraman, açıklamasının devamında şu bilgileri verdi:

“İlçelere doğalgaz ulaştırılmasını sağlamak amacıyla yapılacak yatırımlara ilişkin usul ve esaslar belirlenerek gereken adımlar atıldı. Enerji Bakanlığı’na talepte bulunan 200’ün üzerinde ilçeden yalnızca 7 tanesi gerekli kriterleri yerine getirdi. Bu ilçelerden birisi ise Osmancık idi. Osmancık için gereken resmi işlemlerin ardından ana boru hattının yapımına 20 Ağustos 2015’te başlandı. ÇorumGaz olarak 15 Ekim 2015 tarihinde Osmancık’ta temel atma töreni yaparak şehir şebekesi tesis çalışmalarını hızlandırdık. Osmancık nüfusunun % 60’ının doğalgaz kullanımını sağlayacak toplamda 50 kilometrenin üzerinde boru hattı tesis edildi. Toprak sanayi bölgesinde Basınç Düşürme İstasyonu’nun imalatı tamamlandı, Müşteri hizmetleri merkezimizi açarak abonelik işlemleri yapılmaya başlandı. Botaş tarafından tesis edilen şehir besleme hattının yapının Kasım ayı içerisinde tamamlanmasıyla, Osmancık ilçesine doğalgaz verilebilmesi için gerekli bağlantı ve kontrollerin yapılmasıyla şehir şebekesi doğalgaz verilmeye hazır hale getirildi.

Bugün geldiğimiz noktada Osmancıklı hemşerilerimizin temiz ve ucuz enerjiyle buluşmaları, konforlu bir hayat sürmeleri, hava kirliliğinden kurtulmaları, her türlü özveriye değecektir. Çünkü bizler insan sağlığından, refahından ve mutluluğundan daha değerli bir şey olmadığı kanaatindeyiz. Osmancık halkımızın da yoğun çalışmalar sonucu kendilerine sunmuş olduğumuz bu önemli hizmete sahip çıkacaklarına inanıyorum. Bu güzide ilçemize doğalgaz verilebilmesi için büyük çaba harcayan milletvekillerimize, ilimizin ve ilçelerimizin değerli yöneticilerine, Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Ahmet Ahlatcı’ya, tüm emeği geçenlere bir kez daha teşekkür ediyor, doğalgazın ilçemiz halkına hayırlı olmasını diliyorum.

Tüm ülkemize birlik ve beraberlik içerisinde yaşayacağımız huzur dolu bir yıl temenni ederken değerli Osmancık halkımıza da doğalgaz konforu ile yaşayacakları güzel günler diliyor, bu tarihi güne şahitlik etmek üzere tüm halkımızı törenimize davet ediyorum.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
10°
parçalı bulutlu
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@