Osmancık OSB’de alt yapı çalışmaları başlıyor

Osmancık Organize Sanayi Bölgesinin yol, drenaj, dere, menfez, atık su, yağmursuyu, içme suyu, telekom inşaatı, kamera sistemi ve altyapı işlerinin yapılması için ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapıldı.

Osmancık 04.07.2017, 02:38
967
Osmancık OSB’de alt yapı çalışmaları başlıyor

Osmancık Belediye Başkanı ve OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hamza Karataş, yatırımcılara arsa tahsisine başlanan OSB’nin alt yapı çalışmaları için ihale sürecinin tamamlanarak yer teslimi yapıldığını söyledi.

Karataş, ihale yapılan iş kapsamında Organize Sanayi Bölgesinin tüm alt yapısının yapılacağını ve yatırıma hazır hale geleceğini belirterek “Osmancık Organize Sanayi Bölgesinde 51 sanayi parselinin alt yapı ihale süreci tamamlandı. Bu ihale kapsamında parsellerin yolları açılarak alt yapısını yapılacak ve arsalar yatırıma hazır hale gelecek. Dolayısı ile yatırımcılar elektriğinden Telekom hatlarına, güvenlik sistemine kadar tüm alt yapısı tamamlanmış hazır arsaya fabrikasını kurabilecek.” dedi.

YATIRIMCILARA YÜZDE 90 HİBE

Yatırımcılara arsa tahsislerinin de devam ettiğini belirten Karataş, 10 kişinin üzerinde istihdam sağlayan yatırımcılara arsa tahsisinde yüzde 90 hibe sağlandığını kaydetti.

OSB’nin alt yapı ihalesini alan Anakent Planlama İnşaat Ticaret ve Sanayi A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Şevder Oyman ile Osmancık OSB Yönetim Kulu Başkanı Hamza Karataş, yer teslimi için sözleşmeyi imzaladı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
20°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 22 Eylül 2020
İmsak 04:56
Güneş 06:21
Öğle 12:38
İkindi 16:03
Akşam 18:45
Yatsı 20:04

Gelişmelerden Haberdar Olun

@