Osmancık Devlet Hastanesi “Anne Dostu Hastane” oldu

Osmancık Devlet Hastanesi, Sağlık Bakanlığı’nın onayıyla “Anne Dostu Hastane” unvanı kazandı.

Osmancık 05.11.2018, 20:06
652
Osmancık Devlet Hastanesi “Anne Dostu Hastane” oldu

İl Sağlık Müdürlüğü’nden konuya ilişkin yapılan açıklamada şu bilgiler paylaşıldı:

“T. C. Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Kadın ve Üreme Sağlığı Daire Başkanlığınca yürütülmekte olan ‘Anne Dostu Hastane Programı’ kapsamında; Bakanlık yetkililerince 23-24 Ekim tarihlerinde yapılan değerlendirme ziyareti sonucunda Osmancık Devlet Hastanesi’nin ‘Anne Dostu Hastane’ kriterlerini taşıdığı tespit edilerek ‘Anne Dostu Hastane’ unvanı alması uygun görüldü.

‘Anne Dostu Hastane’ unvanı alan Osmancık Devlet Hastanesi’nde tüm eğitimlerini tamamlayan alan nitelikli sağlık personelimizle; Anne sağlığı hizmetlerinin niteliğini ve niceliğini artırarak anne adaylarının güvenli, kaliteli doğum hizmetine ulaşmaları sağlamıştır.

Anne, bebek ve aile dostu modelde, mahremiyete dayalı tek kişilik ‘Doğum Üniteleri’ oluşturulmuştur. Normal doğumu özendirmek, müdahale oranlarını azaltmak hedeflenmektedir. Gebenin yanında istediği uygun bir refakatçi ile gebelerin kendilerini rahat, ev ortamında hissedebilmeleri, hareket özgürlüğü sağlamalarına yönelik alanlar oluşturulmuştur. Normal doğumdan sonra anne ile bebeğin ilk buluşması sağlanmakta ve böylece anne ile bebeğin birbirine bağlılığı ilk andan itibaren sağlanmaktadır. Güvenli ve kaliteli gebelik izlemi ve doğum hizmeti almak bütün anne adaylarının en temel hakkıdır. Tüm eğitimler ulusal standartlara uygun hazırlanmaktadır. Mahremiyet beklentileri itina ile karşılanmakta, hijyen ve konfor standartları yüksek tutulmaktadır.”

(Recep SERBES)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 30 Eylül 2020
İmsak 05:05
Güneş 06:29
Öğle 12:35
İkindi 15:53
Akşam 18:32
Yatsı 19:50

Gelişmelerden Haberdar Olun

@