Osmancık 21 noktadan izleniyor

Geçtiğimiz günlerde faaliyete geçen Trafik Elektronik Denetleme sistemi Osmancık'ta 21 noktayı 69 kamera ile 24 saat izliyor.

Osmancık 20.03.2016, 23:35 20.03.2016, 23:36
1039
Osmancık 21 noktadan izleniyor

Osmancık'ta şehir güvenliğini artırmak amacıyla kurulan Kent Güvenlik Sistemi ve Trafik Elektronik Denetleme Sistemi yeni hizmet binasında ileri teknoloji ile şehrin güvenliğini sağlamak amaçlı 24 saat aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor.
Kurulduğu günden bu yana yaklaşık olarak 30 bin aracın ihlal sistemine düştüğü belirtilirken, cezai işlemler yapılarak sürücülerin adreslerine tebliğ edilmeye başlanıldığı belirtildi.
Trafik Elektronik Denetleme Sistemi ile birlikte Plaka Tanıma Sistemi (PTS)'de devreye girdi. 7 Noktada 14 kamera ile faaliyet gösteren PTS çalıntı veya kayıp plakaları tespit ettiği anda uyarı sistemi devreye girerek merkezi bilgilendiriyor ve merkez tarafından ekiplerin yönlendirilmesini sağlıyor. Bu sistemin kurulması ile yakalama veya çalıntı kaydı olduğu tespit edilen bir araca işlem yapıldı.

AKILLI KAVŞAK SİSTEMİ DEVREDE
Elektronik Denetleme Sisteminin sorunsuz çalışmaya başlamasının ardından D100 karayolu üzerindeki 4 kavşakta (Ulusoy, Kamil, Emniyet ve Çorum Yolu) akıllı kavşak sistemine geçildi. Sistem Araç yoğunluğuna göre sinyalizasyon sistemini yönlendirirken olası yoğunluğu da engelliyor.

YAYALARA YEŞİL IŞIK BUTONU
Akıllı Kavşak Sinyalizasyon Sisteminin devreye girmesiyle birlikte yayalara da kavşaklardan geçiş kolaylığı sağlayan sistem de aktif hale getirildi. Yayaların ve engelli vatandaşların uzun süre kavşaklarda kırmızı ışık beklemesini önleyen sistem direklere konulan el butonu ile yayalara ve engelli vatandaşlara geçiş kolaylığı sağlıyor.(İHA)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
23°
parçalı az bulutlu
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@