Organ bağışına davet

Osmancık Devlet Hastanesi Kalite Birimi’nin Sosyal Sorumluluk faaliyetleri kapsamında, Organ Bağışı Birim Sorumlusu Pınar Öztürk tarafından Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksek Okulu’nda “Organ Bağışı” konulu bir konferans düzenlendi.

Osmancık 24.03.2017, 19:49
593
Organ bağışına davet

Çok sayıda öğretim görevlisi ve öğrencinin takip ettiği konferansta Pınar Öztürk; organ bağışının önemi, dinimizde organ bağışının yeri, kimlerin bağışta bulunabileceği, her organın nakil işleminin gerçekleşmediği, bağışlanan organla ilgili nakil işleminin gerçekleşmesi için hangi şartların olması gerektiği konusunda bilgiler aktardı. Organ nakli bekleyen hastalar ile organ nakli gerçekleşmiş olan hastaların fotoğraf ve video görüntülerinden oluşan sunum ile dinleyenleri görsel ve sözlü olarak bilgilendirdi.

Organ bağışının önemini anlatan Öztürk; "Her insan dünyaya sağlıklı birer birey olarak gelebilir ancak uzun soluklu bir yaşamda her insan günlük yaşamında karşılaştığı olaylarla bir anda organ bağışına muhtaç bireyler haline gelebilir. Sağlıklı bir birey olarak dünyaya gelmek elbette önemli ancak sağlıklı bir birey olarak yaşam sürmenin garantisi de yok. Türkiye’de doğuştan organları gelişmediği için nakil bekleyen bebeklerden, ilerlemiş yaşına rağmen nakil bekleyen hastalara kadar çok farklı yaş gruplarında insanlar var." dedi.

Yüksekokul Müdür Yardımcısı Öğretim Görevlisi Zafer Köse, gerçekleştirilen konferanstan dolayı Osmancık Devlet Hastanesi ailesine ve sunumu gerçekleştiren Pınar Öztürk’e teşekkürlerini iletti.

(Ömür SOYTEMİZ)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
parçalı bulutlu
banner303
Namaz Vakti 21 Ocak 2021
İmsak 06:23
Güneş 07:52
Öğle 12:56
İkindi 15:28
Akşam 17:51
Yatsı 19:14

Gelişmelerden Haberdar Olun

@