Kızılay Osmancık Şubesi “Özel Eğitim Sınıfı” açtı

Türk Kızılay Osmancık Şubesi, Kızılay Haftası etkinliği kapsamında Osmancık Koyunbaba İlkokulu bünyesinde “Özel Eğitim Sınıfı” açtı.

Kızılay Osmancık Şubesi “Özel Eğitim Sınıfı” açtı

Türk Kızılay Osmancık Şubesi, Kızılay Haftası etkinliği kapsamında Osmancık Koyunbaba İlkokulu bünyesinde “Özel Eğitim Sınıfı” açtı.

09 Kasım 2017 Perşembe 01:47
Kızılay Osmancık Şubesi “Özel Eğitim Sınıfı” açtı

Açılışa; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, Şube Müdürleri Adem Dağcı ve Bayram Çıplak, Türk Kızılay Osmancık Şube Başkanı Erdal Karataş, Türk Kızılay Osmancık Şube Başkan Yardımcısı Murat Haykır ve Yönetim Kurulu Üyesi Sefer Mustafa Boyacı, Koyunbaba İlkokul Müdürü Mehmet Çıplak, Koyunbaba İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ali Aplak, Kızılay Kan Bağış Kulübü Gönüllüleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Özel Eğitim Sınıfı açılış kurdelesini; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, Türk Kızılay Osmancık Şube Başkanı Erdal Karataş, Türk Kızılay Osmancık Şube Yönetim Kurulu Üyesi Sefer Mustafa Boyacı, Koyunbaba İlkokul Müdürü Mehmet Çıplak, Koyunbaba İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ali Aplak kesti.

Türk Kızılay Haftası etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen yarışmada dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler ve 2017-2018 Öğretim Yılında Koyunbaba İlkokulu tarafından “Türk Kızılay Osmancık Şubesi Yönetim Kurulu” olarak Başkan Karataş’a plaket, Boyacı ve Haykır’a Teşekkür Belgesi takdim edildi.

Koyunbaba İlkokulu’na böyle bir sınıf kazandırdığı için İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel, Türk Kızılay Osmancık Şube Başkanı Erdal Karataş’a plaket takdim etti. Tökel bu anlamlı davranıştan duyduğu memnuniyeti belirterek; “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak biz Türk Kızılay Osmancık Şubesi başkan ve yönetimine dünden bugüne yapmış oldukları önceliklerde, yardımlarında ve desteklerinden dolayı nazarımızda yerleri büyüktür. Bugün buradaki bu anlamlı destek ilçemiz okulu Koyunbaba’ya bir anlam kazandırdı. Tekrardan kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

Türk Kızılay Osmancık Şubesi Başkanı Erdal Karataş yaptığı açıklamada; Kızılay’ın oluşturduğu proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün, talepleri doğrultusunda Koyunbaba İlkokulu bünyesinde “Özel Eğitim Sınıfı” oluşturduklarını ilgili okula 85 adet malzeme yardımı yaptıklarını söyledi.

Karataş konuşmasında; “Genel Merkez’imizin sunduğu katkı ile özel eğitim sınıfı oluşturduklarını, proje kapsamında farklı şeyler yapacaklarını, katkılarımız engelli yurttaşlarımıza devam edecek. İnsanımızın eksikleri noktasında bizlere verilen desteklerle bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. İnşallah çocuklarımız açılan özel eğitim sınıfında faydalı şeyler öğrenirler. Bu çocuklar bizim için, hepsi özel ve değerlidir” dedi.

Türk Kızılay’ın Türkiye’de ve dünyada insanların yardımına yetişmektedir. Din, dil ve ırk gözetmeksizin insanların en zor anlarında yardımına koşan ve bağışlarla büyüyen bir insani yardım kuruluşudur diyen Türk Kızılay Osmancık Şube Başkanı Erdal Karataş; “Özel Çocuklar İçin Özel Sınıf” projesinde yardımda bulunan vatandaşlarımıza açılışa gelen tüm misafirlere İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel’e, Şube Müdürleri Adem Dağcı ve Bayram Çıplak’a, Koyunbaba İlkokul Müdürü Mehmet Çıplak’a, Müdür yardımcılarına ve özel eğitim sınıf öğretmenlerine, Kızılay Kan Bağış Kulübüne ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

Açılışın devamında katılımcılara ikramda bulunuldu. (Haber Merkezi)