Hastanede yangın tatbikatı

Osmancık Devlet Hastanesi'nde itfaiye personelinin verdiği eğitimin ardından yangın tatbikatı yapıldı.

Osmancık 21.07.2017, 01:36
1087
Hastanede yangın tatbikatı

Osmancık’ta hastane personeline verilen yangın eğitiminin ardından tatbikat yapıldı. Hastane konferans salonunda verilen eğitimde itfaiye görevlisi Nadir Öksüz tarafından personele eğitim verildi. Yangınların çıkış nedenleri alınması gereken önlemler ve yangın anında yapılması gerekenler hakkında eğitim verildi.

Eğitimin ardından hastane bahçesinde ateş yakılarak yangın tüpleri ile müdahalenin nasıl yapılacağı uygulamalı olarak gösterildi. Yakılan ateş hastane personeli tarafından yangın tüpleri ile söndürüldü. Uygulamalı yangın söndürme tatbikatının ardından hastane de kırmızı kod verilerek servisteki hastalar tahliye edildi. Gerçeği aratmayan tatbikatta daha önceden görevlendirilen personeller servislerdeki hastaları güvenli bir bölgeye taşındı.

Hastanenin çatı kısmında yaralı halde olan yangın zedelerin de kurtarma çalışması uygulamalı olarak yapıldı. Çatıya çıkarılan yangın zede vatandaş itfaiye ekipleri tarafından merdivenle kurtarılarak sedyeye alındı Sağlık görevlileri tarafından güvenli bölgeye taşınan yangın zedeler ve hastalara güvenli bölgede ilk müdahaleleri yapıldı.

Hastane personelinin katıldığı tatbikat, anlatım ve uygulamalı olarak gösterildikten sonra başarılı şekilde sona erdirildi.

(Mustafa ULUSOY)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
12°
açık
banner303
banner364

Gelişmelerden Haberdar Olun

@