Gazze ve Yemen'deki çocuklar için kermes

Osmancık İmam Hatip Ortaokulu öğretmen ve öğrencileri Gazze ve Yemen'deki çocuklar için kermes düzenlendi. Kermesten elde edilen gelir ve toplanan yardımlar Kızılay banka hesabına aktarıldı.

Osmancık 01.03.2019, 18:21
239
Gazze ve Yemen'deki çocuklar için kermes

Okul girişinde yapılan kermeste konuşan Osmancık İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Orhan Genç, öğrencilerde toplumsal duyarlılık oluşturmak adına yıllardır kermes düzenlediklerini anlattı. Yaşanan coğrafyada, gerek ülkede gerekse uluslararası arenada yaşanan insanlık dramına sessiz kalmamak ve öğrencilerle birlikte bir şeyler yapmak adına Gazze ve Yemen'deki çocuklar yararına bir kermes düzenlediklerini belirten Genç, orada yaşanan insanlık dramına bir nebze olsun merhem olmaya çalıştıklarını ifade etti. Böylece okul olarak ilçede bu kermeslerle hem farkındalık meydana getirmeye hem de çocukları bu gibi olaylara karşı duyarlı olmalarına vesile olduklarını dile getiren Orhan Genç, öğrencilerin yaşayarak ve görerek yardımlaşmayı ve yardım etmenin mutluluğunu yaşadıklarını anlattı.

Genç, “Müslümanlar olarak bu insanlık dramına karşı duyarsız kalamazdık. Dolayısıyla mazlum coğrafya olarak adlandırdığımız Afrika’nın yetim çocuğu Yemen ve Gazze yararına çocuklarımızla birlikte düzenlediğimiz bu kermesten elde edilen tüm gelirler Kızılay Derneği banka hesaplarına yatırılarak Gazze ve Yemen’e gönderildi.

Öğrenciler ise, Gazze ve Yemen’de yaşanan drama sessiz kalmamak adına böyle bir kermes düzenlediklerini belirterek, “Oradaki kardeşlerimiz yalnız değiller. Onlar için bir nebze de olsa bir şeyler yapmak bizleri mutlu etti” şeklinde konuştular.

(Mustafa ULUSOY)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
30°
az bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 12 Ağustos 2020
İmsak 04:04
Güneş 05:41
Öğle 12:50
İkindi 16:40
Akşam 19:50
Yatsı 21:20

Gelişmelerden Haberdar Olun

@