El emeği göz nuru eserler görücüye çıktı

Osmancık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bir yıl süren çalışmalarını düzenlediği bir açılış töreni ile sergiledi.

El emeği göz nuru eserler görücüye çıktı

Osmancık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bir yıl süren çalışmalarını düzenlediği bir açılış töreni ile sergiledi.

27 Mayıs 2016 Cuma 23:20
El emeği göz nuru eserler görücüye çıktı

Osmancık Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında bir yıl boyunca yapılan çalışmalardan oluşan karma bir sergi açtı. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasında yapılan açılış törenine, Osmancık Kaymakamı Cemalettin Demircioğlu, İlçe Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı İrfan Kıymaz, Belediye Başkan Yardımcısı Kadir Eskiadam, protokol üyeleri, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, kursiyerler ve vatandaşlar katıldı.
Açılış kurdelesini kesen Kaymakam Demircioğlu, bir yıllık çalışmanın ardından açılışı yapılan serginin hayırlı olması temennisinde bulunarak emeği geçen herkese teşekkür etti. Protokol üyeleri ve davetliler yapılan açılışın ardından sergiyi gezdiler.
Kursiyerler tarafından el emeği göz nuru Kat-i sanatı, ahşap boyama ve şekillendirme, temel etek dikimi, bayan elbise dikimi, keçe aksesuar, Kastamonu çarşaf bağlama vb. gibi yapılan çalışmalar davetliler tarafından büyük ilgi gördü. Özellikle Kat-i sanatı kursiyerlerinin yapmış olduğu çalışmalar büyük beğeni topladı.
Kat-i Sanatı kursiyerlerinden Osmancık Malmüdürü Hüseyin Zengin ve Polis memuru Enver Kişi’nin yapmış olduğu Beşiktaş tablosunu, Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Gökdere Beşiktaşlı olan Kaymakam Cemalettin Demircioğlu’na hediye etti.
Osmancık Halk Eğitim Merkezi Müdürü İbrahim Gökdere açılan sergide emeği geçen herkese teşekkür ederek, Cuma gününe kadar açık kalacağını belirterek herkesi sergiyi gezmeye davet etti.
Serginin ardından Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından davetlilere çeşitli ikramlarda bulunuldu.(İHA)

Son Güncelleme: 27.05.2016 16:21