Ankara’da “Osmancık” buluşması

DSİ Sosyal Tesisleri’nde Osmancıklıların biraraya geldiği gecede ilçenin imar planı, Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması, ilçeye fakülte açılması, Çorum-Osmancık yolunun düzenlenmesi, kentsel dönüşüm, içmesuyu yatırımları gibi konular ele alındı.

Ankara’da “Osmancık” buluşması

DSİ Sosyal Tesisleri’nde Osmancıklıların biraraya geldiği gecede ilçenin imar planı, Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması, ilçeye fakülte açılması, Çorum-Osmancık yolunun düzenlenmesi, kentsel dönüşüm, içmesuyu yatırımları gibi konular ele alındı.

27 Şubat 2015 Cuma 23:33
Ankara’da “Osmancık” buluşması
Osmancıklılar için Ankara’da Buluşma, Fikir ve Düşünce Gecesi düzenlendi. Ankara’da faaliyet gösteren Tüm Osmancıklılar Birliği tarafından düzenlenen geceye Osmancıklı bürokratlar ile işadamları ve sivil toplum örgütü başkanları büyük ilgi gösterdi.
Devlet Su İşleri Sosyal Tesisleri’ndeki geceye Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Lütfi Akça, Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney, Gençlik ve Spor Bakanlığı Genel Müdür Yardımcısı Serdar Eravcı, Mülkiye Başmüfettişi İbrahim Avcı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Daire Başkanı Hakan Helva, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Daire Başkanı Semra Demirkan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Daire Başkanı Hayrettin Okay, Devlet Demiryolları Hareket Daire Başkanı İbrahim Çelik, AKP Osmancık İlçe Başkanı Necmettin Tatar, Çorum Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Hayri Çağır, Osmancık İşadamları Derneği Başkanı Sakin Bilge, Osmancıklı bürokratlar, iş adamları ve sivil toplum örgütü başkanları katıldı.
Tüm Osmancıklılar Birliği Başkanı Faruk Ağaçbacak programın amacının Osmancık’ın geleceğine yönelik fikir alışverişinde bulunmak olduğunu belirterek programa katılanlara teşekkür etti. Programda tanışma konuşmalarının ardından Osmancık’ın gelişmesi konusunda fikir alışverişinde bulunuldu.
Osmancık İşadamları Derneği Başkanı Sakin Bilge il merkezi ile ilçe arasında ulaşım sorununa işaret ederek “ilçe ile Çorum arasının 20 dakika olması gerektiğini söyledi. Kırkdilim yolunun yeniden gündeme alınması gerektiğini ifade eden Bilge, Osmancık – Çorum arası duble yollarla birlikte Kırkdilim yeniden düzenlenerek ulaşımın 20 dakikaya kadar düşürülmesinin ilçenin gelişim sürecine büyük katkı sağlayacağını ifade etti. Bilge, Organize Sanayi Bölgesi ve Kızılırmak Islah Projesi gibi projelerin yatırım aşamasına geçildiğini belirterek yetkililere teşekkür etti.
Gazi Üniversitesi’nden Doç. Dr. Mahir Dursun, Osmancık Meslek Yüksekokulu’nun ilçeye önemli katkı sağladığını belirterek Osmancık’a fakülte açılması gerektiğini dile getirdi.
Programda konuşan Osmancık Belediye Başkanı Hamza Karataş da ilçeye yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi. İlçenin 50 yıllık geleceğine hitap eden 5 büyük projenin ihalesinin yapıldığını ifade eden Başkan Karataş “2014 yılı içerisindeki seçimden sonraki 9 aylık süre içerisinde Osmancık’ın gelecek 50 yılını ilgilendiren 5 projenin ihalesini gerçekleştirmiş durumdayız. İlçemizin en önemli meselelerinden 1/1000’lik ve 1/5000’lik imar planlarının ihalesi yapıldı, zemin etütleri yapılıyor. Riskli ilan edilen 160 hektarlık eski yerleşim bölgesine yönelik Kentsel Dönüşüm İhalesi yapıldı, çalışmalar devam ediyor. Sel baskınlarına köklü çözüm olarak hazırlanan yağmur sularını doğrudan Kızılırmak’a tahliye edecek sel kanalının ihalesi yapıldı. İçmesuyu sorunu konusunda gereken çalışmalar yapılıyor. Organize Sanayi Bölgesi kuruldu. Yatırımlarımız elbette bunlarla sınırlı değil, ilçemizin geleceğine yönelik projelerimiz hızla yatırıma dönüşüyor” diye konuştu.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Lütfi Akça ise birlik ve beraberliğin ilçeye sağlayacağı katkıya değinerek programın düzenlenmesinden dolayı dernek yönetimine ve katılımcılara teşekkür etti.
(ÇORUM HABER)
Son Güncelleme: 27.02.2015 23:34