AK Parti’den ilk aday adayı Süleyman Şener

Mart ayında gerçekleştirilecek olan yerel seçimlerde Osmancık Belediye Başkanlığı için AK Parti’den ilk başvuru Süleyman Şener’den oldu.

Osmancık 01.11.2018, 20:24
2643
AK Parti’den ilk aday adayı Süleyman Şener

Osmancık’ta uzun yıllar Milli Eğitim Müdürlüğü yapan ve döneminde başarılı çalışmalara imza atan İl Genel Meclis Üyesi Süleyman Şener, Osmancık Belediye Başkanlığı için AK Parti’den aday adaylığını açıkladı.

Uzun yıllar eğitim sektöründe hizmet veren ve emekliliği sonrasında Emlak ve İnşaat üzerine ticaret yapan Şener, hala aktif olarak siyasette rol almakla birlikte İl Genel Meclis Üyeliğine de devam ediyor.

Eğitim, ticaret ve siyaset hayatındaki başarılarını Osmancık halkı ile devam ettirmek ve Osmancık’ı kalıcı yatırımlarla buluşturmak için Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu belirten Şener, yıllar boyu eğitim camiasında, ticaret hayatında ve siyaset hayatında başarılı çalışmalara imza attığını kaydetti. Hem memur, hem esnaf, hem de Osmancık halkının bir belediye başkanından neler beklediğini bilen birisi olduğunu belirten Süleyman Şener, hala devam eden İl Genel Meclisi görevi sayesinde hangi bölgeye ne gibi yatırımların yapılması gerektiğini ve Osmancık’ın ihtiyaçlarının neler olduğunu yakından bildiğini, partisi ve halkın takdiri ile Osmancık Belediye Bakanlığına seçilmesi halinde Osmancık’ın daha yaşanabilir ve ilçeler arasında örnek gösterilecek bir yer haline geleceğini belirtti.

SÜLEYMAN ŞENER KİMDİR?

1958 yılında Osmancık Danişment Köyü’nde doğan Şener, ilk ve ortaokulu köy okulunda bitirdikten sonra iki yıl Kuran Kursu’nda hafızlık yaptı. Çorum İmam Hatip Lisesinde öğrenci iken Milli Türk Talebe Birliği Çorum Şubesi’nin kuruluşunda yer alırken aynı zamanda Kültür Komisyonu Başkanlığı da yaptı. 1977 yılında Konya Yüksek İslam Enstitüsüne girdi. Yine öğrenci iken Akıncılar Derneği’nde görev aldı.

1981 yılında mezun olduktan sonra Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak Giresun Dereli Lisesi’ne atandı. 1982 yılında Dereli Lisesi Müdür Yardımcısı olarak görevine 5 yıl devam etti. 1985 yılında Dereli-İkisu Köyü Ortaokulu’na, 1986 yılında Dereli-Çalca Köyü Ortaokulu’na kurucu müdürü olarak görevlendirildi. Adı geçen okulları eğitim ve öğretime hazırlayarak eski görev yerine dönüş yaptı.

1987 yılında rotasyon ile Sivas Zara İmam hatip Lisesi Meslek Dersleri öğretmenliğine atandı. Burada Sivas Zara Milli Gençlik Vakfı Kuruluşunda ve yönetiminde aktif görevler aldı. 1989-1990 yılları arasında yedek subay olarak Burdur Garnizonunda vatani görevini tamamladı.

1991 yılında Osmancık İmam Hatip Lisesi Meslek Dersi Öğretmenliğine atandı. Aynı yıl içerisinde Milli Gençlik Vakfı Başkanlığına görevlendirildi. Bu görevi 1998 yılında vakıf kapatılıncaya kadar devam ettirdi. 1998 yılında 4 arkadaşı ile birlikte Osmancık KİMPAŞ Alışveriş Merkezi’ni kurdu. Osmancık Eğitim Bir-Sen kuruluşunda ve yönetiminde aktif görevler aldı.

2003 yılında Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne atandı. 2008 yılında bu görevden ayrılarak emekli oldu. 2010 yılında Osmancık’ta emlak ve inşaat sektörü üzerine ticarete atıldı. 2014 yerel seçimlerinde Ak Parti’den İl Genel Meclis Üyesi seçilen Şener bu görevine halen devam ediyor. 2016-2017 yılları arasında AK Parti Osmancık İlçe Yönetiminde siyasi ve Hukuki İşler Başkanı olarak görev yapan Şener, ayrıca Osmancık Din Eğitimi Veren Kurum ve Öğrencilerini Koruma Derneği (İmam Hatip Lisesi) Başkanlığını yürütüyor.

Evli ve 3 çocuk babası olan Şener, orta derecede Arapça ve İngilizce biliyor. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
22°
parçalı bulutlu
banner303
banner364
Namaz Vakti 21 Eylül 2020
İmsak 04:55
Güneş 06:20
Öğle 12:38
İkindi 16:04
Akşam 18:47
Yatsı 20:06

Gelişmelerden Haberdar Olun

@