Şehitlerin anısına Z kütüphane

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Çorum'da oluşturulan Z kütüphanelere şehitlerin isimleri verildi.

Şehitlerin anısına Z kütüphane

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Çorum'da oluşturulan Z kütüphanelere şehitlerin isimleri verildi.

09 Şubat 2018 Cuma 21:10
Şehitlerin anısına Z kütüphane

Çorum İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve Ortaköy İlçe Emniyet Amirliği tarafından Ortaköy İmam Hatip Ortaokulu'nda Şehit Polis Memuru Mustafa Yaşar'ın isminin verildiği Z Kütüphane, kurulumu tamamlanarak hizmete açıldı.

Çorum Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:

“Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında; öğrencilerin sosyal gelişimine katkıda bulunmak, toplumsal yaşama ilişkin bilgi ve becerilerini artırmak, öğrenme ve araştırma becerilerini geliştirmek, öğrencileri suç ortamlarından uzak tutmak, verimli zaman geçirmelerini sağlamak, toplumsal farkındalık ve duyarlılıklarım geliştirmek, milli kimlik ve aidiyet duygularını geliştirmek, emniyet teşkilatı ile bölge insanı arasında diyalogu artırmak ve bilinçli nesillerin yetişmesine katkı sağlamak amacıyla, 81 ilimizde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenen okullarda Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi uygulamaya konulmuştur.

Zenginleştirilmiş kütüphaneler (Z Kütüphane); zekâ oyunları, okuma ve dinleme materyallerinin bir arada bulunduğu, sesli ve elektronik kitaplar gibi alternatif okuma seçeneklerinden öğrencilerin faydalanabildiği, taşınılabilir raflarıyla, ahşap ve kumaş malzemelerle kaplanmış duvarlarıyla, estetik ve pedagojik açıdan uygun renkleriyle çocuklarda okuma alışkanlığı ve zevki uyandıran, onları kütüphaneye çekecek mekânlar şeklinde tasarlanmaktadır.

Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Dairesi Başkanlığı koordinesinde oluşturulan Z kütüphanelere aziz şehitlerimizin isimleri verilmiştir.”

(Haber Merkezi)