“Referandum her şeyden önemli”

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, referandumun Türkiye’nin yeniden dünyada lider ülke olması için çok önemli olduğunu belirtti.

Ortaköy 02.01.2017, 00:21 02.01.2017, 00:23
1513
“Referandum her şeyden önemli”

Ortaköy’de düzenlenen danışma meclisi toplantısında konuşan İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, göreve geldikten sonra özellikle de teşkilatlara yönelik yaptıkları ve yapacakları çalışmaları anlattı. Milletvekilleri, ilçe başkanları, belediye başkanları, meclis üyeleriyle her ay sürekli olarak toplantılar yaptıklarını hatırlatan Karadağ, toplantılarda istişarelerle hem sorunlarını dinledikleri, hem de birbirleri arasındaki koordinasyonu sağlamanın yolunu açtıklarını belirtti.

Toplantılarda belirlenen sorunları da ilgili kurumlara ve genel idare konusunda da çözümü için milletvekillerine iletildiğini söyleyen Karadağ, AK Parti iktidarı döneminde başta yol olmak üzere altyapı konusunda ciddi mesafe kat edildiğini, Ortaköy’ün de bundan nasibini aldığını ifade etti.

Ortaköy’de Şapinuva gibi Hitit Uygarlığının önemli bir merkezi, İnce Kanyonu gibi bir derya olmasına rağmen iyi değerlendirilemediğini dile getiren Karadağ, turizm ile ilgili projeler hazırlanması gerektiğine vurgu yaptı. Bunun için de belediyelerin tanıtım faaliyeti yapması gerektiğine işaret eden Karadağ, küçük belediyelerin bu konuda bütçelerinin yetersiz kaldığını, bunu aşmak için arayış içerisinde olduklarını kaydetti.

Başbakan Binali Yıldırım’ın selamlarını ileten Karadağ, konuşmasında referandum sürecine ve 15 Temmuz darbe girişimine değindi.

“15 Temmuz’da FETÖ başarılı olsaydı, biz bugün bu toplantıyı yapıyor olamazdık” diyen Karadağ, Türkiye’de koalisyonlar ve darbeler döneminin kapanması, hizmetlerin etkin ve çabuk getirilmesi için referandum ile birlikte yönetim sisteminin değiştirilmesi gerektiğine dikkat çekti. Referandumun herşeyden daha önemli olduğunu söyleyen Karadağ, referandumda en iyi sonucun alınması halinde Türkiye’nin önünde hiçbir kimsenin duramayacağını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “tek adamlık için bu sistemin değiştirilmesini istiyor” denildiğini ifade eden Karadağ, “Tayyip Erdoğan’ın buna ihtiyacı yok. Zaten şu anda devletin başında. Bu millet onu o kadar çok seviyor ki ikinci dönemde de Cumhurbaşkanı seçilir. Erdoğan’ın derdi, bu ülkenin yücelmesi, Türkiye’nin geçmişte Osmanlı İmparatorluğunda olduğu gibi yeniden dünyada lider ülke olmasıdır. Başka da hiçbir derdi yok” diye konuştu.

Terör örgütleri vasıtasıyla ülkenin önüne kesmeye çalıştıklarını dile getiren ve komşu ülkelerde yaşanan terör olaylarından da örnekler veren Karadağ, “Biz şu anda Irak’tan ve Suriye’den gelen 3 milyonun üstünde mülteciye kucak açmış güçlü bir ülkeyiz. Ama, bizim başımıza böyle bir şey geldiğinde gidecek hiçbir yerimiz yok. Biz, vatanımız, milletimiz ve bayrağımız için ancak ölüme gideriz” dedi.

Teşkilatlar toplantılarına kuruluştan beri görev yapmış herkesin davet edildiğini belirten Karadağ, vefanın öneminden bahsederken, “geçmişe vefası olmayanın, geleceği teminat altında olamaz” ifadelerini kullandı.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
Namaz Vakti 20 Eylül 2020
İmsak 04:53
Güneş 06:18
Öğle 12:39
İkindi 16:06
Akşam 18:50
Yatsı 20:10

Gelişmelerden Haberdar Olun

@