İsbir, Ortaköy’ü tanıttı

Ortaköy Belediye Başkanı Taner İsbir, özel bir televizyon kanalında ilçenin doğal güzellikleri ve göreve gelmiş olduğu günden bugüne dek gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi verdi.

Ortaköy 03.10.2018, 23:16
474
İsbir, Ortaköy’ü tanıttı

Ortaköy’ün Türkiye’nin halen keşfedilmemiş değerlerinden birisi olduğunu kaydeden İsbir, “İlçemiz ören yerleri, mesire alanları, temiz doğası ve misafirperver insanları ile keşfedilmeye susamış, Hititlere dini ve ticaret başkentliği (Şapinuva) yapmış tarihi bir kenttir” dedi.

2014’teki yerel seçimlerin ardından ilçenin tanıtımını ve güzelliklerini anlatmak için bir çok kamu ve özel kuruluş ile etkinlikler düzenlediklerini söyleyen İsbir, “İlçemizin eksikliklerini tespit ederek halkımızın refahını yükseltmek ve huzurlu kılmak için çalışmalar yaptık. İnsanlarımızın ve ziyaretçilerimizin daha iyi vakit geçirebilmeleri amacıyla ilçemize 9 adet mesire ve oyun alanı kazandırdık. Cadde ve sokaklarımıza asfalt ve kilit taşı uygulaması yaparak yollarımızı tozdan ve çamurdan arındırdık. İlçe içerisinden geçen elektrik hatlarını, sulama kanallarını yer altına alarak ilçemizde köklü değişiklikler yaptık. Süs havuzları, saat kulesi ve Türk Büyükleri tören alanı ile büyük bir meydanı kompleksi gerçekleştirdik. Öğrencilerimizin daha verimli eğitim almaları için ilçede bulunan okullarımıza eğitim desteği ve spor malzemeleri desteği sunduk. Gençlerimizin daha sağlıklı yaşam sürmeleri için sentetik halı sahamızı hizmete açtık ve bunların dışında daha sayamadığımız 42 projeyi hayata geçirerek ilçemizin gelişmesi için gayret sarf ettik” dedi. (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
-3°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 27 Kasım 2020
İmsak 06:04
Güneş 07:33
Öğle 12:33
İkindi 15:00
Akşam 17:22
Yatsı 18:46

Gelişmelerden Haberdar Olun

@