Osmancık ilçesinin Çampınar Köyü toprakları insanlarını beslemediği için iki bin nüfustan altıyüzlere düşmüştür. En dikkat çeken tarafı da, bir zamanlar 270 öğrenciye hizmet veren Çampınar Prof. Bahri Savcı İlköğretim Okulu, iki katlı, kaloriferli iken, öğrenci azlığından dolayı kapatılmıştır.

270 öğrencinin okuduğu yıllarda Çampınar Prof. Bahri Savcı Kütüphanesi rehber öğretmeniyle hizmet veriyordu. Her gün okulların açık olduğu zaman en az 25-35 öğrenci 7 bin 500 adet kitaptan ve rehberden yararlanıyordu. Şimdi bu okul, Çorum Valisi Sayın Necmeddin Kılıç beyden bir atılım bekliyor.

Valimiz Sayın Necmeddin Kılıç beyin 1 Mayıs 2018 günlü Çorum Haber Gazetesi’ndeki; “Köylerimizi daha yaşanır hale getirmeye çalışıyoruz” vaadinden cesaret alarak, Çampınar’da kapalı olan okulda “Tarım Ortaokulu” (Tarım, Hayvancılık, Arıcılık ve diğerleri) açılması Çampınarlıları sevindirecektir. Hem de minnetle!

Çorumumuzun ondan fazla ilçesinin olmasından dolayı Valimizin Çampınar’a geç de olsa gelmesini Çampınarlılar ve kütüphane rehber ve danışmanı olarak özlemle, içtenlikle diliyorum.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol