Vatanımız için şehit olmuş askerim!

Milletçe ağlıyoruz, acımız çok derin.

Bitmeli bu terör, içimiz artık serin olmalı... Şehitler ölmez vatan bölünmez.. Günlerdir elimiz yüreğimizde; analar, eşler, babalar, dedeler, çocuklar askerlerimize dualar ediyoruz.Herkes vatanımız için, canla başla askere gitmek için vatan savunması için dilekçeler yazıyor... Her Türk kanı, canı pahasına, vatanı savunmak için hazır. Herkes elinden geldiğince yardım ediyor..

Bu kış günlerinde zorlu şartlarda mücadele eden askerimize kışlık atkı, bere ören kadınlarımız, kurbanlık koyun gönderen insanlarımız, askerlerimize yemek yapıp destek olan, onlar için yürüyüş yapan, herkes ortak yürekle yardım ediyor. İşte her zaman, bizler vatanımız için, kardeşliğimiz için, birlik olalım birlikten güç doğar, bir birimize sımsıkı kenetlenelim...

Afrin’de operasyonlarda teröristler tarafından şehit edilen askerlerimizin,şehit oldukları haberleri gelmeye başladığı günlerde elim kaleme bile varmadı. Yazı yazmak oldukça zor geldi.. Yüreğimiz o kadar kan ağlıyor ki hiç bir kelime, yazı bu acının tarifine imkan vermiyor.Gencecik aslan Mehmetçik can veriyor; geride sevdiklerini bırakarak...Şehadet şerbetini içen askerlerimiz için acımız üzüntümüz çok büyük. Rahmetli Salim Örgel, o güzel şiirinde ne güzel anlatmış öyle değil mi?

Neyin var da bugün neye yazmıyon

Kalem seni parça parça kırarım

Hiç mi benim hallerimi sezmiyon

Kalem seni parça parça kırarım

Mutluluk haykıran ozan da sensin

Kader çizgisini bozan da sensin

Koç yiğide idam yazan da sensin

Kalem seni parça parça kırarım

Uygarlık yaratan yüce ilahsın

Yobazın başında sahte külahsın

Cahilin elinde korkunç silahsın

Kalem seni parça parça kırarım

Bir çizginle nice yuva yıktırdın

Örgel’imi öz canından bıktırdın

Nicesini kodeslere tıktırdın

Kalem seni parça parça kırarım

*

İşte böyle sanatsal eserler , şiir, beste ve türküler ile insan içindeki üzüntüyü daha da iyi paylaşabiliyor, ifade edebiliyor...

Ey şehit olmadan bir gün önce babasını arayıp helallik isteyen, gözünü kırpmadan vatan hainlerinin karşısına dikilen yiğitler! Ey karlı dağları kanıyla yıkayan Mehmetçik! Ey evladını kaybeden, ama kendini kaybetmemek için başını dik tutan, içindeki derin acısıyla birlikte gurur dolu gözlerle komutanlara selam duran babalar! Ey kalbinin durma noktasına gelmesine rağmen ‘Bir oğlum daha olsa o da vatana feda olsun' diyen analar! Ey iki ay sonra evleneceği nişanlısını toprağa gömerken ‘Düğünümüzü cennette yapalım' diyen sevdalı yürekler! Ey abisinin tabutu başında asker elbisesiyle beni de askere götürün diyen Nene Hatun'un torunu kız kardeş! Ey kocasını, kardeşini, yakınını kaybetse de kalbi vatan için çarpan vatanseverler! Ey olan bitenden habersiz, baba diye tabuta bakan, yetimliğin acımsı tadını, ağzındaki çikolatayla karıştıran minicik yavrular! Ey bu ülkeyi gerçekten seven dostlar!

Unutmayın, şehitler ölmez, vatan bölünmez!

Utanıyorum şehidim; utanıyorum, yemekten, içmekten, senin annen ağlarken gülmekten utanıyorum! Sanma ki; unutuyor, unutturuyoruz. SEN; vatan için, bizim için şehit olurken, seni görmezden gelenler de var, onlardan da utanıyorum. Er meydanında mertçe vuruşmak isterdik düşmanla, böylesine haince vurulmanız zorumuza gidiyor.Bizleri rahat ettirmek için siz askerlerimizin canla başla mücadele etmenize daha çok yardım edebilmek, daha çok destek olabilmek varken kimilerinin normal hayatlarına devam ediyor olması çok üzücü ve acı... Sanki hiç bir şey yok gibi davranmalarını akıl ve mantık almıyor. Ülkesi ve milleti için vurdumduymaz insanları da anlayamıyoruz. ..

Öyle ya aile yapımızı zedeleyen diziler varken bunu düşünmek niye? Ana karnında bir sabi pusu yemiş kimin umurunda? Hadi hep birlikte yarışma seyretmeye diyen yayınlar da varken; evladını 20’sinde kaybeden ananın acısı kimin umurunda? Dizideki oyuncunun acısını düşünenler ; Asıl yetenek vatana can vermek için canından vazgeçmek iken bırakın bu masalları ... Sizlerin milli duygularını, aile yapısını, düşünmeyi, fikir üretmeyi , gelişmeyi engelleyen bu tür programlara ilgi göstermeyi bırakın!!! Artık bir silkelenin ve kendinize gelin, asıl yetenek sizin içinizde, damarlarınızda akan Türk kanınızda! Bir an önce kendinize gelin ve bu aziz topraklarımızı asırlardır canla başla savunan dedelerimize layık torun olmayı hatırlayın.Ülkemiz için şehit ve gazi olan değerlerimizle ilgilenin.

”Şahsınıza fenalık eden bir düşmanı affediniz. Lakin vatanınıza, milletinize fenalık eden bir kimseyi asla affetmeyiniz.” diyor Hz. Ali...

Merhamet timsali aziz milletimize başsağlığı dilerken, her bir vatandaşımıza Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) Peygamberimizin diliyle sesleniyorum: “La tahzen! İnnallahe meana! Sakın hüzne teslim olma! Allah şüphesiz ki bizimledir!”

ZANNETMEYİN Kİ SİZ ÖLDÜNÜZ....

SİZ VATAN TOPRAĞINDA AÇAN GÜL'DÜNÜZ..

RUHUNUZ ŞAD OLSUN MEHMETÇİKLER ....

SİZ TORAĞA DEĞİL KALPLERE GÖMÜLDÜNÜZ...

*

Kur'an-ı Kerim’de ”Allah yolunda öldürülenlere ‘ölüler’ demeyiniz. Bilâkis onlar diridirler, lâkin siz anlayamazsınız.” (Bakara, 154)

Şehitlerimiz bilirim ki, sığmazsınız hiçbir kelimeye,zamana... Anlatılamazsınız değerinize layık olarak, hakkıyla...

Hiç bir yürek sizin kadar fedakar olamaz,ardınıza bakmadan koşarken, haykırırken vatan diye, şehadete yükselirken yüce ruhunuz ,gençliğiniz,ömrünüzü vatana sunarken,ben ardından ne söyleyebilirim ne yazabilirim size layık, size yakışan!...

Bilirim ki, size yazarken bu satırları, vatanım uğruna, şu an,nice canlar verilmekte..Bilirim ki tarihimize layık,şimdi de,gelecekte de şanımıza şan katacağız!Emanetinize iyi bakacağız!..

Siz ki canınızdan can verdiniz vatana,vatan size hayran,vatan size minnettar,vatan sizsiniz siz!...

Allah sizden razı olsun... Koca yürekli yiğitler. Ruhunuz Şad olsun...

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol