26.08.2016, 23:24 153

OKUMANIN SIRRINI BİLMEYENLERE!

Salim SAVCI

Salim SAVCI

İslam alemindeki ülkeleri sayarken “gelişmekte olan ülke” olarak yalnız Türkiye Cumhuriyeti’ni görürsünüz. Hayran kalırsınız. Çünkü Türk ulusu; dağılmakta olan bir imparatorluktan Mustafa Kemal ve arkadaşlarının Kuva-i Milliye (Milli Sözleşme) ruhu ile yerli ülkeye karşı bir kurtuluş savaşı vererek; çağdaşlık yolundan giden dipdiri bir Türkiye Cumhuriyeti kurmuştur. Zorunlu eğitimi de;
Anaokulu, ilkokul, ortaokul, lise düzeyine çıkarmıştır. Ama hala her vatandaşına bilimsel düşünmeyi öğretememiştir. İşte size örnekler:
-Kişi okumuştur. Bir sandalyeye gelmiştir. “Benim ne dış ülke bankalarında, ne de ülkem bankalarında “Allah’ın tek kuruşu” yoktur diyebilmiştir. Oysa, Allah’ın kuruşu olmaz. Kuruyu bulan da Lidya Kralıdır. Lidya devleti de Anadolu’d ayaşamıştır.
-Kişi okumuştur. Ona sorular sorulur. O duramaz, üst perdeden “namaz kılmayan bir hayvandır” der. Oysa Allah, hayvana akıl vermemiştir. İçgüdü vermiştir. Ona akıl verseydi, bu sözüne hayvan, hayvanca bir cevap verirdi.
-İlkokulu okuyup, bu günlere gelen kişi, bir aile toplantısında, “Bir yaşındaki oğlan çocuğu, 70 yaşındaki kadından daha değerlidir” der. Herkes itiraz eder. O sade vatandaş direnir. Evet ona lise bilgisini veremedik. O böyle düşünüp kaldı. Oysa bir yaşındaki çocuk annesini emer, mama yer. Hiçbir deneyimi yoktur. 70’lik nine bir Şerife Bacı ve Kara Fatma’dır. Bir yaşındaki çocuğun yanında bir değerdir! 
Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
17°
açık
banner303
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@