20.09.2012, 00:00 91

OKULLAR AÇILIRKEN

Salim SAVCI

Salim SAVCI

Okulların açılması; her öğretim yılında her ana ve babayı, eğitimcileri derin derin düşündürür. Çünkü, söz konusu yavrularımızın geleceğiyle ilgilidir. Her ana ve baba; en iyi okulu, en iyi öğretmeni tanımak ister, kendisine düşenleri, ailesinin geçim durumuna göre yapmaya çalışır.

Eğitimciler ise; bildikleri halde, eğitimin vücut, zihin, ruh yeteneklerini geliştirmek olduğunu bir kez daha anımsarlar. Gelecek kuşakları hazırlarlar. Kendilerine düşenleri özenle, sabırla yapmak isterler. Amaçları bellidir. O amaca ulaşmak için gereken şeyleri öğretim kavramı içinde yerine getirirler.

Her toplum; eğitim ve öğretime verdiği sorumlulukla yaşadığımız dünyada gelişmiş ülkelerin düzeyine çıkmak ister. Akıl, mantık, bilim yolunu seçerler. Yavrularının okuyarak düşünmelerini sağlamaya çalışırlar. Çünkü; düşünen beyin; beyinin işlerliğinden yararlanır, yaşadığı süre çok üretir, tüketimini ayarlamayı bilir. Aksi halde tüketiciler arasında adı geçer, dünya nimetlerinden yararlananların sermayesi olurlar.

Bugün Türk toplumu, durmadan gelişiyor. Ana ve baba, öğretmen ve eğitimci birlik ve bütünlüğü sağlayabilecek düzeye gelmek üzeredir.

Yavrularımızın başarısı, tüm insanlarımızın katkısı ile gerçekleşebilir. Yetişkin olan bizler,

-Bana ne?

-Aman sen de!

-Beni ilgilendirmez.

-Git be kardeşim havasından kurtulduğumuz gün okulların açılması bizlere daha çok çalışma gücü verecektir. Bizlerden de istenilen bu olsa gerek!

Mutluluk dolu öğretim yılları!

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
16°
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 28 Eylül 2020
İmsak 05:03
Güneş 06:27
Öğle 12:36
İkindi 15:56
Akşam 18:35
Yatsı 19:54

Gelişmelerden Haberdar Olun

@