06.01.2012, 00:00 173

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMİ

Salim SAVCI

Salim SAVCI

Okul öncesi eğitiminden söz açılırsa, hemen aklımıza:

-Aile (ana-baba-aile yetişkinleri),

-Kreş,

-Anaokulları gelir. Derin derin düşünmek zorunda kalırız. Çocuklarımızın geleceğini düşünmeye başlarız. Eğitim konusunun sorumlusu olan Milli Eğitim Bakanlığının etkinliklerine bir göz atarız.

Milli Eğitim Bakanlığının, gecikmiş te olsa ilköğretim okullarının birinci sınıfları önünde Anaokulu’nu devreye soktuğuna tanık oluyoruz. Anaokullarından gelen öğrencilerin okuma ve yazmayı kolay öğrendikleri gerçeğine ulaşırız. Bu kez; kreşlerin açılmasını isteriz. Aile okullarının devreye sokulmasını bekleriz.

Bu beklentimizin kısa zamanda yerine getirilmesi bizlerin elindedir. Köylerde, mahallelerde çocukları sokağa terk etmeyip kreşlerden geçirebiliriz. Köylerde, mahallelerde bu işin öncüsü olacak kurumlar; muhtarlık ile belediyelerdir.

Şimdilik muhtarlarımızın bu konuya sıcak bakacaklarını göremiyoruz. Ama belediyelerimiz bu işin öncüsü olmaya adaydır. Çünkü belediyeler; o kentte yaşayan tüm insanların sorunlarını kucaklamak zorundadırlar. Her mahallede resmi ya da özel kreş açamıyorlarsa; o mahalledeki çocukların önüne oyun sahası getirebilirler. Çocuk parkları açabilirler. Bu gerçeği gören Osmancık Belediyemiz son zamanlarda mahallelerde çocuk parkları açmaya başlamıştır. Resmi, özel kreşleri de devreye sokabilir. Bu durum:

-Bir diriliştir,

-Bir canlanıştır,

-Çocuklarımıza sahip çıkmamızdır!

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
14°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 26 Eylül 2020
İmsak 04:59
Güneş 06:24
Öğle 12:37
İkindi 15:59
Akşam 18:40
Yatsı 19:59

Gelişmelerden Haberdar Olun

@