“Umutlarınız çiçek açsın”

Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ilçedeki engelli bireyleri ziyaret ederek, yaşama sevinçlerinin onlara umut olduğunu belirtti.

Oğuzlar 03.12.2019, 23:59
201
“Umutlarınız çiçek açsın”

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Oğuzlar Belediye Başkanı Muzaffer Yıldırım, ilçedeki Sefa-Derya Kasap çifti, Adnan Ateş, İbrahim Çankal, Metehan Karaboğa ve Salih Karaboğa kardeşler, Engin Karaboğa, Eyüp Kılıç, Kamil Karakiraz'ı evlerinde ziyaret ederek onlara çiçek verdi.

Engelli bireylerin yaşadığı sorunların farkında olduklarını, bunların çözümü için hem belediye olarak hem de bireysel olarak herkesin engellilere karşı sorumluluk bilinciyle hareket etmesi gerektiğini belirten Yıldırım, engellerine karşı yaşama olan bağlılıklarının kendilerine de umut aşıladığını söyledi.

Yıldırım şu açıklamalarda bulundu:

“Zihinsel ya da bedensel engeller bu bireylerimizin yaşamlarını zorlaştırıyor buna rağmen yaşama sevinçleri, şükretmeleri ile bizlere örnek oluyorlar. Toplum olarak bizler engelli kardeşlerimizin sorunlarına karşı daha duyarlı olup onlara empati ile yaklaşmalıyız. Görmeyen bir kardeşimiz için gören rehber, duymayan bir kardeşimizin işiten kulağı, tekerlekli sandalyedeki bir kardeşimizin önündeki engelleri aşmasını sağlayan destekçisi olmalıyız. Onların yaşadıkları zorlukları aşmalarında toplum olarak dayanışma içerisinde olmalıyız. Ziyaretimiz esnasında getirdiğimiz çiçekler bizlerin bu kardeşlerimizin gözlerindeki umutlarının yansıması. Güzel yürekli bu kardeşlerimize, abilerimize onların güzel yüreklerini temsilen çiçeklerle gidip 'Umutlarınız Çiçek Açsın' mesajı vermek istedik. Tüm engelli bireylerimizin umutları çiçek açıp onlara rehber olması dileğiyle 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü kutluyorum.” (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
açık
banner303
banner364
Namaz Vakti 23 Ocak 2021
İmsak 06:22
Güneş 07:50
Öğle 12:57
İkindi 15:30
Akşam 17:54
Yatsı 19:16

Gelişmelerden Haberdar Olun

@