Oğuzlar’ın Ahi Babası Ahmet Ateş

Oğuzlar Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından bu yıl 33.’sü düzenlenen Ahilik Haftası kutlandı.

Oğuzlar 05.10.2020, 22:48
314
Oğuzlar’ın Ahi Babası Ahmet Ateş

Esnaf Odası’nda gerçekleştirilen kutlamaya Belediye Başkan Vekili Hasan Cocak, İlçe Müftüsü Muharrem Düzenli, ÇESOB Başkanı Recep Gür, 32 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Hasan Eker, Çorum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Müdürü Yaşar Kirişçi, Çorum Oto Tamirciler Esnaf Odası Başkanı Necmettin Uzun, Oğuzlar Esnaf Odası Başkanı İbrahim Kabalak, Oda Yönetim Kurulu üyeleri ve çok sayıda esnaf katıldı.

Oğuzlar’da Yılın Ahisi seçilen ilçede 64 yıldır esnaflık yapan Ahmet Ateş'e Yılın Ahisi seçilmesinden dolayı Şed Kuşatma töreni gerçekleştirildi. Yılın Ahisi Ahmet Ateş’e şeddini ÇESOB Başkanı Recep Gür kuşatırken, plaketini ise Belediye Başkan Vekili Hasan Cocak verdi.

ÇESOB Başkanı Recep Gür ve Oğuzlar Esnaf Odası Başkanı İbrahim Kabalak, burada yaptıkları konuşmalarda Birlik ve Oda olarak Ahilik geleneğinin gelecek kuşaklara aktarılması için bugün olduğu gibi bundan sonrada gayret göstereceklerini söyledi. Ahiliğin önemine değinen Gür ve Kabalak, tüm ilçe esnaf ve sanatkarların Ahilik Haftasını kutladı.

GÜR VE KABALAK DENETİM YAPTI

Ahilik Haftası kutlamalarının ardından ÇESOB Başkanı Recep Gür ve Oğuzlar Esnaf Odası Başkanı İbrahim Kabalak, ilçe esnafını gezerek İçişleri Bakanlığı’nın koronavirüsle mücadele kapsamında yayınladığı genelge kapsamında maske ve mesafe denetiminde bulundu.

Denetimde ilçe esnafının kurallara uymasından duyduğu memnuniyeti dile getiren ÇESOB Başkanı Recep Gür, tüm Oğuzlarlı esnaf ve sanatkarlara hayırlı ve bereketli kazançlar temennisinde bulundu.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
13°
parçalı az bulutlu
banner303
Namaz Vakti 21 Ekim 2020
İmsak 05:26
Güneş 06:50
Öğle 12:30
İkindi 15:30
Akşam 18:00
Yatsı 19:19

Gelişmelerden Haberdar Olun

@