“Oğuzlar Yağmurderesi Göleti niçin açılmıyor?”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Çorum İl Başkanı Mehmet Tahtasız, Oğuzlar Göleti (Yağmurderesi Göleti) inşaatının 17 milyon liraya malolduğunu, ancak 5 yıldır bir türlü açılamadığını söyledi.

Oğuzlar 06.10.2020, 19:48
457
“Oğuzlar Yağmurderesi Göleti niçin açılmıyor?”

Göletin içme suyu mu, yoksa tarımsal sulama amaçlı mı yapıldığının netleştirilmesini isteyen CHP İl Başkanı Tahtasız, “Ceviz diyarı Oğuzlar’ın, verimli toprakların bir an önce suya kavuşması gerekiyor. Bu gölet bir an önce halkın kullanımına sunulmalıdır” dedi.

Çorum’un Oğuzlar ilçesini ziyaret eden Mehmet Tahtasız ve beraberindeki heyet henüz ismi konulmayan ancak Yağmurderesi Göleti olarak bilinen göletin durumunu yerinde inceledi.

Yağmur ve kar yağışına umutlanarak akarsu olmayan bir dere yatağına sulama amaçlı bir gölet yapıldığını anlatan Tahtasız, “2015 yılında ihalesi yapılan ve 2018 yılında bitirilmesi planlanan proje 17 milyon liraya malolmuş, 5 yıldır bir türlü hizmete açılamamıştır. Yağmurderesi Göleti olarak bilinen bu yatırım yarım kalmış. Göletin bir an önce tamamlanarak halkın kullanımına sunulmasını istiyoruz. Ödenek yetersizliği mi var, müteahhit mi kaçmış artık ne sorun varsa çözülmelidir ve Oğuzlar arazisi suyla buluşturulmalıdır. Vatandaşın vergileri, milletin kaynağı harcanarak yaptırılan yatırımların yarım bırakılıp çürümeye terk edilmesine izin veremeyiz. Kaynaklar düzgün ve yerinde harcanmalı, çarçur edilmemelidir. Bu durumu yetkililere iletip çözüm için mücadele edeceğiz” diye konuştu.

(Haber Merkezi)

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!
banner255
banner133
11°
açık
banner303

Gelişmelerden Haberdar Olun

@