Bu konu ile ilgili ilk yazım ve ricam 28 Şubat 2017 tarihli köşemde yer almıştı.

Yazımda Çorum Öğretmenevi girişindeki tabelanın yanlış anlamaya neden olabileceği konusu açıklayarak ilgililerden bu yanlışlığın düzeltilmesini ve tabelanın değiştirilmesini rica etmiştim.

Aile içinde 4 Kasım akşamı yapılan bir nişan töreni için Çorum’a geldiğimde de her zaman olduğu gibi Öğretmenevi’nde kaldım. Ve üzülerek aynı tabelanın halen değiştirilmemiş olduğunu gördüm.

Aşağıda fotoğraflarda görüldüğü gibi Öğretmenevi’nin girişindeki tabelada; “Bu tesis Çorum İl Özel İdaresi tarafından yaptırılmıştır. 2016” yazmaktadır.

Bu yanlış ve yanıltıcı bir ifadedir.

Bu tabelayı okuyan bir kimse bu binanın 2016 yılında yaptırıldığını düşünecektir. Halbuki binanın yapımına 1983 yılında başlanmış, yıllar içinde eskiyen ve mefruşatı yenilenmesi gereken bu bina 2015 yılında İl Özel İdaresi tarafından ihale edilerek yenilenmiş ve 2016 yılında yeniden hizmete açılmıştır.

Bu binanın temelini 1983 yılında İmar ve İskan Bakanı olarak Mili Eğitim Bakanı Hasan Sağlam ile birlikte atmıştık. Bina 1987 yılında hizmete açılmıştır. Binanın arsası ise Çorum Belediyesi tarafından sağlanmıştır. Bu hususları konu ile ilgililerin bilgisine ve ilgisine sunmayı istedim.

Sayın yetkililerden bu tabelayı biran önce verdiğim bilgilerin ışığında yeniden düzenlemelerini ve değiştirmelerini rica ediyor ve bekliyorum.

Ayrıca internet ortamında öğretmenevi hakkında verilen bilgide, “yapımına 1984 yılında”başlanan Çorum Öğretmenevi ibaresi”, “1983 yılında” olarak değiştirilmelidir.

Bu konuların neticelendirilip neticelendirilmediğini de değerli siz okuyucularımla birlikte izleyeceğim.

İstanbul, 19 Kasım 2017

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol